مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۳۴۷۲۷
زمان انتشار : ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

جبار کوچکی نژاد:

منابع طبیعی با متجاوزان به جنگل های هیرکانی برخورد کند/تخریب جنگل های هیرکانی خلاف قانون برنامه ششم است

عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، گفت: تجاوز به جنگل های هیرکانی به بهانه ساخت آزاد راه خلاف قانون برنامه ششم است.

به گزارش  جبار کوچکی نژاد  درخصوص واگذاری جنگل های هیرکانی از سوی دولت به پیمانکاران ساخت آزاد راه تهران به شمال، گفت: برای ساخت و ساز جاده ای درهر شرایطی دولت حق تجاوز به حریم محیط زیست و منابع طبیعی را ندارد، درخت های هیرکانی یکی از منابع طبیعی مهم کشور است؛ ضمن اینکه درقانون برنامه ششم طرح تنفس جنگل ها به تصویب رسید.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، افزود: هرگونه برداشت چوب از جنگل و قطع درختان به هردلیلی تخلف محسوب شده و قطع درخت به دلیلی چون ساخت آزاد راه، ویلاسازی و یا هر ساخت و ساز دیگری خلاف قانون برنامه ششم است؛ بنابراین درصورت نیاز مجلس به بحث قطع درختان هیرکانی در آزاد راه تهران به شمال ورود می کند.

کوچکی نژاد  با بیان اینکه  دولت به هیچ عنوان حق پرداخت طلب خود به پیمانکاران از محل محیط زیست ندارد، تصریح کرد: نمی توان برای اینکه هزینه های ساخت آزاد راه را تامین کرد، محیط زیست را مورد تجاوز و تخریب قرارداد، بنابراین مجلس به این مسئله ورود کرده و قطعا دستگاه قضایی باید با متخلفان این بحث به طور جدی برخورد کند؛ متاسفانه درمنطقه سد شفارود نیز همین مشکل وجود داشت و بنا به دلایلی جنگل های هیرکانی این منطقه درمعرض تهدید قرار داشت.

عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با اشاره به اینکه درشمال کشور نزدیک به ۲ میلیون هکتار جنگل هیرکانی وجود دارد، گفت: اجرای هرگونه طرح عمرانی درکشور از جمله ساخت و ساز جاده و آزاد راه قابل قبول است، اما نه اینکه جنگل های هیرکانی  ر ا برای این موارد مورد تهدید قرار داد؛ بنابراین منابع طبیعی و دستگاه قضایی باید با متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی برخورد کنند.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی