مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۳۶۹۱۶
زمان انتشار : ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶

سیدکاظم دلخوش:

ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخل برای حمایت از تولید ملی است

‌عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان به رئیس جمهور گفت:‌ ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل گامی در جهت حمایت از تولید ملی است.

به گزارش  کاظم دلخوش اظهار داشت:‌ ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل به کشور گامی در جهت حمایت از تولید ملی است و نامه ۲۱۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور نیز جهت نیل به همین هدف انجام شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:‌ مقام معظم رهبری در چند سال اخیر با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی و اشتغال بر لزوم حمایت جدی از صادرات و مدیریت صحیح واردات کالاها به کشور تاکیدات ویژه‌ای داشته‌اند.

دلخوش استفاده از اهرم‌های تشویقی جهت حمایت از صادرکنندگان را ضروری خواند و افزود: ‌باید با روش‌های مختلف از تولیدکنندگان حمایت کنیم و موانع موجود در مسیر صادرات را بررسی و در جهت رفع نواقص تلاش کنیم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس ‌جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل و قاچاق را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: مردم و قشر تولیدکننده از واردات بدون ضابطه در رنج بوده و تاکنون از این بابت خسارات و آسیب‌های جدی متحمل شده‌اند.

وی بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان واقعی در راستای تقویت اقتصاد کشور تاکید کرد و ‌اظهار داشت:‌ حضور مقتدرانه بخش خصوصی و جلوگیری آنان از ورود کالاهایی که برای مردم و تولید کشور مضر است نقش تعیین کننده‌ای در رفع معضلات موجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به رویکرد مجلس در مورد ‌نحوه واردات و صادرات کالاها اشاره کرد و گفت: بحث نحوه و میزان صادرات و واردات کالاها از وظایف دستگاه‌های اجرایی کشور است و مجلس در مورد آن نمی‌تواند دخالت مستقیمی داشته باشد.

دلخوش به وظیفه قانون‌گذاری مجلس و بررسی لوایح مورد نظر دولت در امر صادرات و واردات نیز اشاره کرد و افزود:‌ نمایندگان مجلس زمانی که لایحه‌ای از سوی دولت برای این امر به مجلس ارسال می‌شود می‌توانند نسبت به رد یا موافقت آن اقدام کنند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس ‌به نقش اتاق‌ بازرگانی در صادرات و واردات کالاها اشاره کرد و اظهار داشت: به اعتقاد بنده هم اکنون اتاق بازرگانی به‌عنوان یکی از قوای کشور محسوب می‌شود و نقش بسیار سازنده‌ای در این مورد بر عهده دارد.

وی به انعکاس نتایج پیگیری اتاق بازرگانی به مجلس در صورت واردات بی‌رویه کالا اشاره کرد و ابراز داشت:‌ مجلس با تکیه بر گزارشات اتاق بازرگانی می‌تواند نسبت به دعوت از وزرای مربوطه به مجلس برای بیان توضیحات لازم در مورد عملکردشان اقدام کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس واردات بی‌رویه برنج به کشور را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ جلوگیری از ورود برنج خارجی به کشور در فصل عرضه این محصول که خسارات زیادی به کشاورزان متحمل کرده از دغدغه‌های اصلی نمایندگان است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس حمایت از برنج تولید داخل را ضروری خواند و تصریح کرد:‌ باید برای پشتیبانی از تولیدکنندگان و کشاورزان قدم‌های اساسی برداشته شود و برای رسیدن به خودکفایی در زمینه تولید برنج از واردات بدون ضابطه جلوگیری به‌عمل آورد.

دلخوش به نامه اخیر برخی نمایندگان مجلس به رئیس جمهور اشاره کرد و بیان داشت:‌ ارائه سئوال شفاهی یا کتبی،‌ تذکر،‌ استیضاح و اقداماتی مشابه ‌این‌ از ابزارهای نظارتی مجلس در جهت حمایت از حقوق فعالان عرصه تولید کالاهای داخلی است.

انتهای پیام/ ع

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی