مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۳۲۱۳۷
زمان انتشار : ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

جبار کوچکی نژاد:

مقابله با ریزگردها از منابع ۶ میلیارد دلاری در بودجه ۹۷/ اذن رهبری ملاک تحقق اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس،گفت:‌ اعتبار ریزگردها درلایحه بودجه به دلیل نبود مجوز برای برداشت ازصندوق توسعه ملی معلق است.

به گزارش  جبارکوچکی ن‍‍‍ژاد در خصوص اظهارات رییس سازمان محیط زیست مبنی براینکه اعتبارات در نظر گرفته شده برای ریزگردها در لایحه بودجه معلق است، گفت:‌ دولت منابعی را از صندوق توسعه ملی برای بخش هایی ازجمله پسماند ها و محیط زیست درنظرگرفته است، ضمن اینکه برای ریزگردها نیز ردیف بودجه ای دیگر ازجدول تبصره ۴ درنظرگرفته شده است، اما منابع این جدول به دلیل اینکه برداشت ازصندوق توسعه ملی می باشد باید با اذن رهبری صورت گیرد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ دولت به شکل قانونی ازصندوق توسعه ملی حق برداشت نداشته و  بدون اذن رهبری مجلس مجوز تصویب این منابع که حدود ۶ میلیارد دلار است را ندارد.

وی تاکید کرد:‌ اگر امروز این جدول تعیین تکلیف نشود، این اعتبارات تعلیق می شود؛ به طورحتم براساس قانون مجلس صندوق توسعه ملی مرتبط با بخش خصوصی بوده و دولت حق برداشت ندارد،  اما قطعا ریزگردها به دلیل عوامل مختلفی درخارج و داخل کشوربوده و به دلیل نبود پوشش گیاهی و خشکیآب و هوا این مشکل درمقاطع مختلف تکرارمی شود.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس، گفت:‌ به طورحتم  با صرف اعتبار و توجه به پوشش گیاهی دردشت خوزستان ریزگرد کاهش پیدا می کند، هرچند که مشکلات آب وهوایی و تخریب پوشش گیاهی سبب فرسایش خاک و ریزگرد شده است./

پایان پیام

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!