مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۳۴۴۵۹
زمان انتشار : ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

اسدالله عباسی:

معضلات گیلان با ژست‌های سیاسی مدیران غیربومی برطرف نمی‌شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: مشکلات استان گیلان با ژست‌های سیاسی اجتماعی مدیران غیربومی‌ آن حل نمی‌شود.

به گزارش  اسدالله عباسی  اظهار داشت: معضلات و مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان گیلانی که روز به روز نیز در حال افزایش است با اجرای شوهای سیاسی اجتماعی مدیران ارشد و غیربومی‌ گیلان حل نمی‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی دولت اقدام به انتصاب مدیران غیربومی آن هم در راس امور اجرایی استانی همچون گیلان می‌کند نباید هم انتظار وقوع معجزه و رفع مشکلات آن استان را داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مدیری که اطلاعات کافی از دو محصول استراتژیک گیلان یعنی چای و برنج ندارد نمی‌تواند راه حلی جهت برون رفت از مشکلات ارائه دهد بنابراین وضعیت چای و برنج روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

عباسی خاطرنشان کرد: جای تاسف است که از زمان ورود استاندار جدید به گیلان، تاکنون حتی یک جلسه ویژه جهت بررسی مشکلات پیش روی تولیدات کشاورزی و ارائه راهکار جهت شکوفایی تولیدات در استانداری گیلان تشکیل نشده است.

وی وضعیت کشاورزی گیلان را بغرنج خواند و گفت: کشاورزی استان گیلان با این تدابیر غلط در معرض نابودی قرار گرفته است از آن سو در سال‌های گذشته تاکنون نیز هیچ پروژه اشتغالزایی پایداری در آن به اجرا در نیامده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: وقتی دولت با تمام توانمندی‌ها و استعدادهای بومی بی‌نظیر در سطح استانی همچون گیلان، سکان اجرایی آن را به افراد غیربومی می‌سپارد، مقصر اصلی در بروز و تشدید چنین معضلاتی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: استاندار گیلان نه تنها از ظرفیت‌های نمایندگان مردم استان در مجلس استفاده نمی‌کند بلکه اعتقاد چندانی نیز به بهره‌بردن از توانمندی سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی در جهت رفع مشکلات کشاورزان ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ابراز داشت: چایکاران گیلانی مردادماه امسال محصول خود را تحویل داده‌اند اما هنوز مطالبات خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند و از آن طرف برنج تولید شده توسط شالیکاران نیز در انبارهایشان باقی‌مانده است.

وی به چای دپو شده داخل انبارها اشاره کرد و بیان داشت: از ۱۵ هزار تن چای تولید شده، ۲۲ هزار تن درون انبارها باقیمانده است و استاندار گیلان و وزیر جهاد کشاورزی باید نسبت به این عملکرد ضعیف خود به مردم شریف گیلان پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: جای تاسف است وقتی وزیر اقتصاد به‌جای حمایت از تولید داخلی دستور حذف عوارض گمرکی و بخشودگی مالیاتی کالای وارداتی را صادر و زمینه آسیب جدی به صنعت کشور را فراهم می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس عنوان کرد: تمام تلاش نمایندگان مردم گیلان در مجلس این است که از تمام اهرم‌های نظارتی و قانونی خود در جهت رفع مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان استان استفاده شده و زمینه‌های رفع سریعتر آن‌ها را فراهم آورند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی به‌علت کوتاهی و قصور فراوانی که در بروز و تشدید مشکلات چایکاران و شالیکاران شمالی داشته پس از پایان بررسی لایحه بودجه، باید در صحن مجلس شورای اسلامی حاضر و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

وی به سفر وزیر جهاد کشاورزی به گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: قطعاً یک حضور فیزیکی برای دیدن مشکلات عدیده حوزه کشاورزی استان گیلان نمی‌تواند موثر واقع شود و نیاز به ارائه راهکارهای جدی‌تر از سوی دولت و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی است.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی