مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۸۷۸۰
زمان انتشار : ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵

سیدکاظم دلخوش:

مصادره منافع ملی هدف شرکت‌های سرمایه‌گذار توتال و شل در ایران است/ ایران تابع زور نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در ایران نظیر توتال و شل هدفشان مصادره کردن منافع ملی به نفع خودشان است.

به گزارش  سید کاظم دلخوش اباتری در واکنش به قراردادهای جدید نفتی شرکت‌های خارجی در تهران اظهار کرد: باید به گذشته برگردیم و ببینیم بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا و هم‌دستانش و بعضی از کشورهای اروپایی متأسفانه با مردم ما کم مهری کردند.

وی با اشاره به خیانت شرکت‌های خارجی در حق ملت ایران، افزود: در شرایط سختی که ملت ما نیاز به همکاری و مساعدت داشت، شرکت‌هایی نظیر توتال، شل و امثالهم مردم ایران را جا گذاشتند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار ضد ایرانی دولت فرانسه علیه ایران، گفت: دولت فرانسه زمینه حضور مخالفین و گروه‌های برانداز نظام جمهوری اسلامی ایران را در جامعه بین‌المللی را فراهم می کند تا منافقین بتوانند به‌راحتی جلسه تشکیل دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه جمهوری اسلامی همیشه به دنبال اثبات خود و برپایی برابری در دنیا بوده است، تصریح کرد: حضور منافقین در فرانسه و دسیسه‌چینی علیه ایران ظلمی بزرگ در حق ملت بوده است.

دلخوش با تأکید بر گوش‌به‌فرمان بودن آحاد نظام در تبیین و تصمیم‌های کلی نظام، خاطرنشان کرد: در قراردادی که شرکت‌هایی همچون توتال و شل وارد می‌شوند و دولت ایران پای قرارداد را  قرار است امضا کند ما باید گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

وی همچنین با تأکید بر این نکته که دست‌اندرکاران در بخش‌های مختلف وزارت نفت نباید به‌آسانی شرایطی را که از ایران گذشت را فراموش کنند، بیان کرد: مجلس و دولت باید شرایط را کاملاً مطالعه و کنترل کنند تا این‌گونه شرکت‌ها سلسله تعهداتی بر گردنشان باشد که به‌راحتی نتوانند وارد و خارج شوند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ایران کشور هرج‌ومرج‌ها نیست، افزود: در این کشور پهناور هرکسی نمی‌تواند کاری را که دلش خواست انجام دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در ایران نظیر توتال و شل هدفشان مصادره کردن منافع ملی به نفع خودشان است، گفت: امکانات اقتصادی در کشور متعلق به ملت خودمان است و شرکت‌های خارجی هدفشان در ایران بردن منافع ملی به نفع خودشان است.

دلخوش با تأکید بر اینکه نباید دشمن به‌راحتی بهره جمهوری اسلامی را به استثمار خود در بیاورد، اظهار کرد: ملت ایران تابع زور نیست و همیشه با درک و فهم خودش ثابت کرده که با ملت دنیا همراه و همگام است.

وی همچنین با بلند شمردن عزت ایرانی در نزد جهانیان افزود: دولت‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران باید متوجه باشند که نباید حقوق ملت ایران را کوچک شمرد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان
مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟