مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی
ولی داداشی
ولی داداشی
نماینده مردم آستارا

کد خبر : ۳۲۰۰۸
زمان انتشار : ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

ولی داداشی:

مشکل اصلی اشتغال کشور عدم وجود رویکردهای تخصصی است

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: مشکلی که در حال حاضر اشتغال کشور را احاطه کرده و سدی در برابر تحقق اهداف شده، نبود رویکردها و نگاه تخصصی برای ورود موثرتر به حوزه‌های مختلف و متنوع اشتغالزایی در کشور است.

به گزارش  ولی داداشی اظهار داشت: معضل اشتغال به یکی از پیچیده‌ترین موضوعات در کشور تبدیل شده و نبود رویکردهای تخصصی در این امر را می‌توان علت اصلی عدم توفیق دولت‌های مختلفی دانست که در مقاطع مختلف بر مسند قدرت بوده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس تصریح کرد: در تمام این سال‌ها که شعارهای بسیار زیادی برای گذر از بحران بیکاری و اشتغالزایی توسط مسئولان در کشور داده شده می‌توان عوامل داخلی و خارجی زیادی را نام برد که به‌نوعی در عدم تحقق این امر دخیل بوده و نقش داشته‌اند.

وی به عوامل داخلی سد راه تحقق اهداف اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: فاجعه‌ای که هم اکنون شاهد جولان آن در کشور هستیم به‌علت عدم توجه کافی و عدم  اعمال نگاه تخصصی مسئولان در دوره‌های مختلف به بحث اشتغال برای فراهم آوردن زمینه‌های آن است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به‌جای اعمال رویکرد تخصصی آن چیزی که عملاً در این زمینه شاهد آن بوده و هستیم و هربار نیز توسط مسئولان در مقاطع مختلف زمانی تکرار شده سر دادن شعارهای اشتغالزایی به گونه اپیدمیک در کشور است.

داداشی با بر شمردن حوزه‌های مستعد اشتغالزایی ابراز داشت: بخش‌هایی نظیر کشاورزی، بازرگانی و اقتصادی، توریسم و حتی حوزه‌های اجتماعی از جمله حوزه‌هایی است که با در نظر گرفتن ظرفیت و مزیت‌های هر منطقه و استان باید اجرای برنامه‌های سرمایه گذاری در آن‌ها دنبال شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس عنوان کرد: به‌طور مثال استان‌های شمالی نظیر گیلان با دارا بودن شهرستان‌های استراتژیکی همچون بندر انزلی و آستارا می تواند در حوزه وسیع گردشگری و تجارت به‌خوبی فعالیت کرده به شرط آن که به گونه تخصصی برای ایجاد فرصت‌های شغلی به آن نگاه شود.

وی درباره عدم تدوین سند جامع برای مناطق مختلف کشور بیان داشت: شناخت ظرفیت‌های هر استان و تدوین آن در یک سند جامع از جمله علل مهم توسعه نیافتگی و عدم تحقق طرح‌های اشتغالزایی است زیرا بدون توجه به چنین موارد مهمی توسعه نیز در مناطق مختلف کشور قطعاً اتفاق نمی‌افتد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری در طول سالیان متمادی همواره تاکیدات ویژه ای بر لزوم شناخت ظرفیت های هر منطقه داشته اند اما قصور دولت های مختلف و عدم تدوین یک سند جامع موجب شد در حوزه تولید و اشتغال در چنین وضعیت بحرانی قرار بگیریم.

داداشی نظام اداری کشور را مریض خواند و عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت در کشور به گونه‌ای است که اگر کارآفرین و تولیدکننده‌ای قصد سرمایه‌گذاری داشته باشد باید برای رسیدن به این هدف ابتدا وارد چرخه معیوب سیستم اداری شده و به اصطلاح از هفت‌خوان رستم عبور کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس اظهار داشت: جدای از عوامل داخلی که مطرح شد اعمال تحریم‌ها نیز به‌عنوان یکی از دلایلی موثر در رشد منفی اشتغال در کشور محسوب می‌شود اما قطعاً نمی‌توان همه مشکلات را به گردن تحریم‌ها انداخت و از ضعف‌های آشکار داخلی غافل شد.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: مقام معظم رهبری مسیر حرکت و اهداف را با شعار اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت‌های درونی سال‌هاست که برای همگان مشخص کرده‌اند اما دیدیم که مسئولان تا کنون نتوانسته‌اند در این مسیر حرکت کرده و به اهداف مطروحه دست یابند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: با نگاهی به روند توسعه کشوری مانند ژاپن می‌بینیم این کشور با پیروی از مدل اقتصاد مقاومتی داخلی خود امروزه به چنان جایگاهی در صنعت و تکنولوژی رسیده که نه تنها در بسیاری امور پیشرو بوده بلکه صادر کننده علم و فناوری به تمام دنیا است.

داداشی با بیان این که نمی‌توان تنها دولت را در این امر مقصر دانست ابراز داشت: بروکراسی‌های آزار دهنده اداری مانع به نتیجه رسیدن و حرکت موتور اقتصاد و تولید کشور است بنابراین دولت و مجلس باید برای رفع هرچه سریعتر آن اقدام کرده و راه را برای سرمایه‌گذاران هموار کنند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی