مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
ذبیح نیکفر لیالستانی
ذبیح نیکفر لیالستانی
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل

کد خبر : ۷۴۳۵
زمان انتشار : ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

ذبیح نیکفر:

مردم در سایه دستگاه قضائی احساس امنیت می‌کنند/ پیشبرد اهداف نظام تنها با تعامل قوا محقق می‌شود

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی وجود دستگاه قضائی را موجب امنیت در کشور برشمرد و گفت: بدون تعامل قوای سه‌گانه پیشبرد اهداف نظام ممکن نخواهد بود.

به گزارش   ذبیح نیکفر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه از جمله شهید دکتر بهشتی اظهار کرد: اتفاق تلخ دهه ۶۰ موجب التهاب در انقلاب اسلامی شد.

وی بابیان اینکه در جریان ترورهای دهه ۶۰ دست بسیاری از جمله منافقین در حادثه ترور شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش رو شد، افزود: شهید بهشتی در آن زمان مورد هجمه عده‌ای قرارگرفته بود که حضرت امام در پی آن هجمه‌ها فرمودند شهید بهشتی یک ملت برای ایران بود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی به حفظ و کرامت خون شهدا در جامعه تأکید کرد و گفت: باید در پی خون‌هایی که در کسب و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشور ریخته شده، اقدامات شایسته و درخوری در تمامی عرصه‌های نظام اسلامی از جمله قوه قضائیه انجام داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به کادرسازی در قوه قضائیه اشاره و بیان کرد: افرادی که به قوه قضائیه وارد می‌شوند بدانند که منصب قضاوت و دادگستری در جامعه بسیار حساس و حائز اهمیت است و خون‌های زیادی در جریان عدالت‌گستری کشور ریخته شده است.

نیکفر با اذعان به اینکه خادمان قوه قضائیه باید صرفاً در راستای عدالت‌گستری جامعه قدم بردارند، خاطرنشان کرد: یکی از رکن‌های رکین جمهوری اسلامی عدالت‌گستری است و اصحاب دستگاه قضائی تمام تلاششان باید احقاق حقوق مردم و عدالت‌گستری در جامعه باشد.

وی بابیان اینکه قوه قضائیه خط مقدم رفتارهای نامتعارف و نامبارک در جامعه است، بیان کرد: دستگاه قضائی پیشانی مقابله با رفتارهای نامتعارف در جامعه است و اقدامات پیشگیرانه قوه قضائیه می‌تواند در بازدارندگی جرم در جامعه مثمر ثمر واقع شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در خانه ملت با تأکید بر اینکه قوه قضائیه می‌تواند با اقدامات بازدارنده در مقابله با متخلفان و مجرمان مقاومت کند، تصریح کرد: حفظ امنیت مردم و کوتاه کردن دست متخلفان و مجرمان از بیت‌المال مهم‌ترین اثر مقابله صریح دستگاه قضائی در جامعه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم در سایه دستگاه قضائی احساس امنیت می‌کنند، گفت: مراجعه مردم به دستگاه قضائی بیانگر اعتمادشان به قوه قضائیه است و اطمینان دارند که استیفای حقوقشان منوط بر اعتماد به دستگاه قضائی است.

نیکفر به تعامل قوای سه‌گانه در راستای رفع مشکلات جامعه تأکید کرد و گفت: اگر قوای سه‌گانه در راستای حل مشکلات با یکدیگر همراهی و همکاری نداشته باشند هیچ کاری در کشور از پیش نمی‌رود.

وی تعامل قوا را موجب پیشرفت در جامعه دانست و گفت: یقیناً همکاری و تعامل قوای سه‌گانه باهم چاره‌ساز است و مأموریت‌هایی را که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیش دارد تنها با تعامل قوا محقق می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل به تقویت دستگاه قضا تأکید کرد و گفت: باید هم قوه قضائیه را ازنظر کادرسازی تقویت کرد و هم باید فرهنگی را در جامعه حاکم کنیم که مردم به هر بهانه‌ای به قوه قضائیه مراجعه نکنند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی