مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۷۴۳۶
زمان انتشار : ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

محمدحسین قربانی :

مردم توان پرداخت تعرفه‌های درمانی را ندارند/ افزایش چشم‌گیر تعرفه‌های درمانی در چند سال گذشته

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در ۲ سال گذشته شاهد افزایش چشم‌گیر تعرفه‌های درمانی بودیم گفت: مردم بیش از این مقدار توان پرداخت تعرفه‌ها را ندارند و نباید کمبود منابع بیمه را با فشار بر مردم جبران کرد.

به گزارش   محمدحسین قربانی درباره چگونگی تعیین میزان تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی اظهار داشت: ودیعه افزایش تعرفه‌ها هر سال بر اساس تورم در چارچوب قانون و توسط شورای عالی بیمه تعیین و در هیئت دولت تصویب می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به سومین سال اجرای طرح تحول سلامت است افزود: در سال‌های متوالی به‌دلیل تورم افسار گسیخته و بالا تعرفه‌های خدمات درمانی بالای ۱۵-۲۰ درصد، مصوب و ابلاغ شده است و بعضی از تعرفه‌ها تقریباً ۲ برابر افزایش قیمت داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی واقعی و صحیح است گفت: با توجه به اینکه دولت تورم را تک رقمی و بین ۸ تا ۹ درصد اعلام کرده است و در ۲-۳سال گذشته شاهد افزایش چشم‌گیر تعرفه‌های درمانی بودیم، مردم بیش از این مقدار توان پرداخت تعرفه‌ها را ندارند و نباید به آن‌ها فشار آورد.

قربانی افزود: نگاه مقام معظم رهبری و تمام نیروهای دولت و مجلس بر کاهش پرداخت هزینه‌ها از جیب مردم است و نباید کمبود منابع بیمه را با فشار بر مردم جبران کرد و افزایش تعرفه‌ها باید متناسب با واقعیت‌های موجود باشد و امیدواریم در سال ۹۶ وضعیت بیمه و پرداختی‌ها در بخش خصوصی و دولتی مشخص شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس درباره وضعیت طب سنتی و گیاهان دارویی در کشور اظهار داشت: با دستور شخص وزیر بهداشت و درمان روند بسیار خوبی در طب سنتی و رشته‌های تخصصی دانشگاهی در پیش گرفته شده است که این امر باعث احیای طب سنتی می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تجربه و زیرساخت کشور و سابقه و تمایل مردم در استفاده از گیاهان دارویی، سازماندهی آن در فضای علمی کشور علاوه بر اشتغال‌زایی موجب احیاء و قرار گرفتن طب سنتی در جایگاه اصلی خود می‌شود.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی
محمدحسین قربانی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۴خورشیدی
محل تولد
آستانه اشرفیه، گیلان
احسان محمدی

به کار بردن واژگان در معنای غیرواقعی در بسیاری از رفتارهای اجتماعی روزمره مان اتفاق می‌افتد. از آن جمله تعارف‌های کلیشه‌ای است که همه به آن خو کرده‌ایم.

علیرضا سلطانی

پایان هیاهوی ترامپ