مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۲۵۳۶
زمان انتشار : ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

مهرداد لاهوتی :

مدیران گیلانی تسهیلات اشتغال روستایی را به طرح‌های فرمایشی اختصاص ندهند

نماینده مردم لنگرود در مجلس گقت: از مدیران استان گیلان توقع داریم تا تسهیلات را صرف طرح‌های فرمایشی نکنند و به‌دنبال طرح‌هایی باشند که بازدهی مناسب دارد.

به گزارش   مهرداد لاهوتی در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار داشت: ارائه لایحه اشتغال روستایی توسط دولت به مجلس آزمونی بود که خوشبختانه اجرای آن در عمل محقق شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به شرایط ارائه تسهیلات اشتغال روستایی عنوان داشت: این تسهیلات را می‌توان ابتکاری جدید دانست زیرا تاکنون تسهیلاتی در کشور نداشته‌ایم که دو سال تنفس داشته و بازپرداخت شش ساله و با بهره ۶ درصدی به متقاضیان ارائه شود.

لاهوتی با اعلام اینکه امسال برای نخستین بار در لایحه بودجه به مسئله اشتغال روستایی توجه شده است خاطرنشان کرد: در هیچ لایحه بودجه‌ای مانند لایحه بودجه سال ۹۷ برای روستائیان تسهیلات ارزان در نظر گرفته نشده بود.

وی با اعلام اینکه ۷۳ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با وجود تخصیص این مبلغ باید شاهد ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال آینده باشیم که رقمی بسیار قابل تامل است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید بر لزوم مشخص شدن سهم استان گیلان در حوزه اشتغال روستایی اظهار داشت: پس از تخصیص اعتبار باید آن را در حوزه‌ای مصرف کرد که سرمایه‌گذاران به آن تمایل بیشتری دارند.

لاهوتی با اعلام اینکه باید تسهیلات را در اختیار متقاضیان واقعی قرار داد خاطرنشان کرد: از مدیران استان گیلان توقع داریم تا تسهیلات را صرف طرح‌های فرمایشی نکنند و به دنبال طرح‌هایی باشند که بازدهی مناسب دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عملکرد مناسب بانک‌کارآفرینی و امید در حوزه اشتغال‌آفرینی‌های خرد ابراز داشت: بیشتر حجم تسهیلات روستایی باید در حوزه گردشگری هزینه شود و به صورت خرد در اختیار روستائیان قرار گیرد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان
مهدی بذرافکن

آنها بچه پولدار نبوده اند، زندگی راحتی هم نداشته اند، تازه حالا که صادقانه اعتراف می کنند:«یک شبه پول دار شده ایم» می خواهند دست خانواده هایشان را هم بگیرند.

اسکار جشنواره فجر

علیرضا غفاری

امسال فیلمی برای اسکار نداریم خیالتان راحت!