مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۶۸۹۷
زمان انتشار : ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴

محمدصادق حسنی:

مخالف جدی محصولات تراریخته هستم/ وجود برنج تراریخته در بازار یک هشدار است

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وجود برنج تولید شده از تکنولوژی تراریخته را یک هشدار تلقی کرد و گفت: مخالف جدی تولید محصولات تراریخته در داخل کشور هستم.

به گزارش  ، محمدصادق حسنی در واکنش به واردات محصولات تراریخته به کشور در حالیکه ۱۸ کشور جهان ورود این محصولات را منع کرده اند، اظهار داشت: بنده مخالف سر سخت محصولات تراخته و یکی از دو نمایندگان عضو در شورای ایمنی زیستی هستم.
وی با بیان اینکه در تقابل با نظر بسیاری از نمایندگان مخالف جدی با محصولات تراریخته هستم، افزود: طبق شریعت اسلام و قانون دینی محصولات تراریخته نباید اصلا وجود داشته باشند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هنوز اثرات سوء محصولات تراریخته ثابت نشده است، گفت: متاسفانه اثرات سوء محصولات تراریخته بسیار زیاد است اما هیچگاه گفته نمی شود.
عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ایالات متحده آمریکا دو پزشک در شرکتی که محصولات تراریخته تولید می کنند، نظارت دارند، اظهار کرد: چنین روندی در تولیدات محصولات تراریخته در داخل کشور وجود ندارد.
عضو شورای ایمنی زیستی کشور با اذعان بر اینکه هیچ کنترلی بر تولیدات محصولات تراریخته وجود ندارد، تصریح کرد: برنج های ما اکنون آلوده و دستخوش محصولات تراریخته هستند که این نوعی هشدار است اما هیچ کسی جرای مقابله با آن را ندارد.
حسنی با بیان اینکه ما اصلا نیازی به واردات محصولات تراریخته به داخل کشور نداریم، مطرح کرد: ما در گندم و خیلی از محصولات خود کفاییم و اگر یک حرکت کوچکی کنیم در برنج نیز خودکفا می شویم اما من مانده ام که چه لزومی دارد محصولات تراریخته ای مثل برنج هم وارد کنیم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه من معتقد بر توقف تحقیقات محصولات تراریخته در داخل کشور نیستم، افزود: افرادی که مایل هستند به یافته هایی در این خصوص برسند در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی کار خود را دنبال کنند اما اصلا نمی پذیرم که محصولات تراریخته وارد بازار شود.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی