مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۲۲۳۷
زمان انتشار : ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸

سیدکاظم دلخوش :

مجلس با حذف یارانه برق و گاز مخالفت خواهد کرد/ رئیس سازمان خصوصی‌سازی از حذف یارانه حرف نزند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که در صورت وقوع چنین چیزی، تکلیف اقشار ضعیف جامعه چه می‌شود؟ گفت: در حال حاضر هزینه‌ها برای زندگی مردم سخت شده است و حذف یارانه، وضعیت را بدتر خواهد کرد.

به گزارش   ، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه مجلس با حذف یارانه برق و گاز مخالفت خواهد کرد، گفت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی از حذف  یارانه برق و گاز حرف نزند چراکه مسئولیتی در این زمینه ندارد. 

سید کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی  کشور مبنی بر حذف یارانه برق و گاز و ضرورت پرداخت قیمت تمام‌شدهٔ برق و گاز از سوی عده‌ای از مردم گفت: در شرایط فعلی که مردم تحت‌فشار اقتصادی هستند، حذف یارانه برق و گاز به صلاح مملکت و مردم نیست.

 وی در پاسخ به این سؤال که آیا چنین خبری صحت دارد یا خیر گفت: ما تابه‌حال در کمیسیون اقتصادی مجلس و در بین نمایندگان چنین موضوعی را نداشتیم و حذف یارانه برق و گاز صحت ندارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که در صورت وقوع چنین چیزی، تکلیف اقشار ضعیف جامعه چه می‌شود؟ گفت: در حال حاضر هزینه‌ها برای زندگی مردم سخت شده است و حذف یارانه، وضعیت را بدتر خواهد کرد.

 دلخوش گفت: اگر بخواهند یارانه‌ها را حذف کنند، هزینه‌های مردم افزایش پیدا می‌کند و آن‌وقت فقر بیشتری را شاهد خواهیم بود.

دلخوش تأکید کرد: بیان این حرف‌ها از سوی رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور وجاهتی ندارد. چراکه وی اصلاً مسئولیت و سمتی در این زمینه ندارد و نمی‌تواند چنین حرفی بزند.

وی افزود: در صورت چنین اقدامی، اقشار آسیب‌پذیر بیشتر آسیب می‌بینند و این به صلاح جامعه نیست. 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه قطعاً مجلس شورای اسلامی با حذف یارانه برق و گاز مخالفت خواهد کرد، گفت: ما این موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد و اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

دلخوش خطاب به رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور گفت: از حذف یارانه برق و گاز حرف نزنید چراکه مسئولیتی در این زمینه ندارید.

 پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، گفت: واقعیت این است که قرار نیست ما تا ابد برای مصرف‌کنندگان برق یا گاز یارانه‌ای بپردازیم و می‌بایست عده‌ای از مردم قیمت تمام‌شدهٔ برق و گاز را پرداخت نمایند. درزمینهٔ هایی که دولت از صنعتی خاص حمایت نقدی می‌کند لازم است در جهت تداوم خصوصی‌سازی با ارائه فرمولی جدید به‌جای یارانه به‌مرور آن را حذف کند یا روشی دیگر را جایگزین آن کند.

خزر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی