مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۳۶۹۹۱
زمان انتشار : ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶

منوچهر جمالی:

لزوم به‌کارگیری از امکانات و استعداد روستا برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعداد موجود در روستا گفت: باید موانع موجود در روستا برداشته شود تا شاهد مهاجرت معکوس جوانان به روستاها باشیم.

به گزارش   منوچهر جمالی در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: گیلان متفاوت با سایر استان‌هاست و جدیت ما نسبت به سایر استان‌ها بیشتر در جلسات بوده است.

وی با اشاره به رشد جمعیت بسیار شدید درگذشته افزود: رشد جمعیت در یک برهه از زمان منجر به ساخت زیرساخت‌های آموزشی و دانشگاهی بسیار زیادی شد اما حالا با صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها و مدارس بلااستفاده مواجه هستیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناکارآمدی در تهیه مسکن و شغل برای رشد جمعیت کنترل نشده گفت: در برخی از موارد تصمیماتی گرفته‌شده که با حساب‌وکتاب کردن نمی‌توان به اطلاعاتی جامع دست‌یافت.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مهاجرت روستا به شهر بیان کرد: با فشارهای وارده به روستائیان نظیر بیرون کردنشان از جنگل به ‌بهانه تخریب زمینه را برای مهاجرتشان فراهم کردیم.

جمالی با اشاره به آسیب‌های وارده به منابع طبیعی گفت: براثر خالی شدن روستا زمینه برای قاچاق چوب و قطع درختان فراهم‌شده است.

وی با بیان اینکه در طرح هادی روستاها محصور شده‌اند افزود: زندگی واقعی با محصور کردن روستا از روستانشینان گرفته‌شده و بعد آن‌ها را متهم به تخلف و تجاوز کرده و سیستم انتظامی و قضایی را نیز متوجه آن‌ها کردیم.

نماینده مردم رودبار با بیان اینکه به‌جای فراهم کردن زیرساخت در روستا مردم را به شهر فراری دادیم گفت: اکنون جوانان در روستا هیچ پناهگاهی ندارند و مجبورند برای ادامه زندگی به شهرها مهاجرت کنند.

جمالی با اشاره به اینکه اقتصاد در روستا به دست کهن‌سالان افتاده گفت: هیچ رغبتی برای تولید محصول در روستا وجود ندارد و در سال‌های آینده با پیرانی مواجه می‌شویم که باز برای آن‌ها هم نمی‌دانیم باید چه‌کاری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امنیت سرمایه‌گذاری در استان دیده نشده افزود: برای بازگشت امنیت در استان باید به روستاها تکیه کنیم تا زمینه برای مهاجرت معکوس جوانان فراهم شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی