مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۳۴۹۱۱
زمان انتشار : ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

محمود شکری:

لایحه صندوق مکانیزه فروش در سال ۹۷ اجرایی می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت درآمدهای مالیاتی برای کشور گفت: لایحه صندوق مکانیزه فروش در سال ۹۷ در کشور اجرا می‌شود.

به گزارش  محمود شکری اظهار داشت: لایحه صندوق مکانیزه فروش از مواردی است که کمیسیون اقتصادی مجلس کار بررسی آن را به پایان رسانده و طرح مذکور را برای بررسی در صحن علنی به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اجرای این طرح در سال ۹۷، نه تنها سیستم اخذ مالیات و ارزش افزوده به عدالت مالیاتی نزدیک می‌شود بلکه از فرارهای مالیاتی افراد خاص نیز جلوگیری به‌عمل می‌آید.

شکری درباره نحوه اجرای طرح جامع مالیاتی کشور نیز بیان داشت: شرکتی که مامور اجرای این طرح در کشور بود باید در پایان سال ۹۲ آن را به پایان رسانده و تحویل می‌داد اما پس از گذشت چندین سال هنوز به هیچ نتیجه مشخصی نرسیده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس ابراز داشت: یکی از علت‌های اساسی که در عدم تحقق طرح جامع مالیاتی کشور نقش مهمی داشته ضعف مدیریتی و بی‌توجهی مدیران وزارت اقتصاد و دارایی نسبت به انجام آن است.

وی درباره اجرای سیستم مالیات بر ارزش افزوده در کشور عنوان کرد: این قانون نیز تاکنون به دلایل مختلف به‌طور کامل اجرایی نشده و علت آن نیز عدم وجود زیرساخت‌های لازم طرح یعنی لایحه صندوق مکانیزه فروش در کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس منابع مالیاتی را ضامن رشد و توسعه کشور خواند و گفت: برای اجرای درست و دقیق فرآیند کسب درآمدهای پایدار مالیاتی، باید هرچه زودتر زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن در کشور فراهم شود.

شکری نفت را سرمایه اقتصادی و ارزشمند کشور دانست و اظهار داشت: معتقدم اگر سیستم صحیح مالیات و ارزش افزوده در کشور به‌خوبی به اجرا در آید دیگر برای تحقق درآمدها و ایجاد رشد و توسعه نیازی به خام فروشی منابع سرمایه‌ای نیست.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی