مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۴۷۳۱
زمان انتشار : ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

مهرداد لاهوتی :

قصه کوچک سازی دولت همچنان ادامه دارد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی گفت: هر سال بحث کوچک سازی دولت مطرح می شود، اما هر سال دولت بزرگترشده و هزینه های جاری افزایش پیدا کند.

به گزارش   مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی، در “برنامه بهارستان”رادیو گفتگو درخصوص درآمدها و هزینه های نظام بودجه ریزی۹۷، اظهار کرد: در جلسه کمیسیون تلفیق بحث کوچک سازی دولت مطرح شد زیرا بنا بر این بود که تا قانون برنامه ششم دولت در حدود ۱۵ درصد کوچک سازی می شد؛ به این معنا که باید سالی ۳ درصد آثار این امر دربودجه دیده شود.

وی افزود: در حال حاضر کمیته های متفاوت در حوزه های مختلف مسائل بودجه را مورد بررسی قرار داده اند و سپس پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارائه می دهند و این کمیسیون اصلاحاتی را روی این پیشنهادات اعمال می کند.

عضوکمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما جزو کشورهای کم آب دنیا هستیم، گفت: متوسط بارندگی ما ۲۳۰ تا ۲۴۰ میلی متر در سال است،اما امسال وضعیت بارش درکشور ما مناسب نبود و حداقل ۴۰ درصد کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته داشتیم، لذا باید تدبیری در این خصوص و بحران آب اندیشیده شود.

نماینده مردم لنگرود توضیح داد:هر سال بحث کوچک سازی دولت مطرح می شود،اما هر سال دولت بزرگترشده و هزینه های جاری افزایش پیدا کند سال گذشته هزینه جاری دولت ۲۵۲ هزار میلیارد تومان بوده و امسال به رقم ۲۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

لاهوتی دربحث راهکارهای کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: زمانی که ازآلودگی هوا صحبت می شود اذهان به این سمت معطوف می شود که حتما باید برای مقابله با این امر هزینه زیادی را متحمل شویم این در حالی است که باید در حوزه های دیگر متمرکز شویم.

وی بیان کرد:ما درکشور حدود ۱۹ میلیون خودرو داریم و مصرف بنزین ما تقریبا ۸۲ لیتراست که اگر در ساخت این خودروها دقت بیشتری کنیم که بتوانیم روزی ۲ لیتر متوسط مصرفمان را کاهش دهیم هم در مصرف بنزین صرفه جویی شده و هم در کاهش آلودگی هوا تاثیر به سزایی دارد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی