مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۳۷۳۳
زمان انتشار : ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

محمود شکری:

قرارداد توتال “مسئله‌دار” است/انعقاد چنین قراردادی جای تأمل دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد توتال "مسئله‌دار" است و انعقاد چنین قراردادی جای تأمل دارد‌.

به گزارش   محمود شکری ، با اشاره به قرارداد توتال اظهار داشت: با وجود اینکه کشور نیاز به سرمایه‌گذار خارجی دارد ولی قرارداد توتال دارای اشکالات بسیار زیادی است و یک قرارداد مسئله‌دار محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرکت توتال ۲۰ سال قبل چنین قراردادی را با فاز مشترکی با کشور قطر بست و بنا به هر دلیلی این قرارداد اجرا نشد ولی آمریکایی‌ها به‌عنوان شریک قرارداد در حال بهره‌برداری هستند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با بیان اینکه آمریکا در طول ۳۸ سال انقلاب در حال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است افزود: قرارداد بستن با شرکتی که یک‌بار بدعهدی کرده جای تامل دارد زیرا کسی که یک‌بار خطا و خیانت کرده باز هم می‌تواند بدعهدی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی قراردادها می‌توانند از راه‌های نفوذ دشمن باشند گفت: قراردادی مثل توتال که ۵ میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری شده و چندین برابر آن سود کسب می‌کنند بی‌توجهی به سرمایه‌های نسل‌های آینده کشور است.

شکری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره دشمنی آمریکا اعلام داشت: رهبرمعظم انقلاب بارها فرموده‌اند که با دشمن درجه یک نمی‌توان مذاکره کرد و به توافق رسید و آمریکا به هر طریقی و از همه ابزارها جهت ضربه زدن و نابودی انقلاب اسلامی ایران عمل می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم در تلاش است که بدعهدی آمریکا را به دنیا ثابت کند گفت: دولت یازدهم اعتقاد داشت که می‌تواند آمریکا را با قرارداد بین‌المللی منزوی کند و به دیگران بدعهدی آمریکا را نشان دهد در صورتی‌که همه می‌دانستند آمریکا یک استکبار به تمام معناست.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به برجام و تحریم‌های جدید آمریکا اظهار داشت: آمریکا برخلاف قرارداد برجام بر دشمنی خود با ایران اصرار می‌کند در صورتی‌که دشمن همیشه دشمن است و شیطان هیچ موقع  نمی‌تواند با حزب الله دوستی کند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی