مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۰۵۴۳
زمان انتشار : ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

جبار کوچکی نژاد:

قرارداد با توتال یک اشتباه بزرگ است / باید مراقب بود کرسنت جدیدی برای پرداخت غرامت ایجاد نشود

نماینده مردم رشت گفت: قرارداد با شرکت توتال که سابقه بدعهدی در ارتباطش با ۳ قرارداد نفتی با ایران دارد یک اشتباه بزرگ از سوی وزارت نفت است.

به گزارش  جبار کوچکی نژاد درباره قرارداد نفتی توتال و با اشاره به اینکه برخی شرکت داخلی هم درخواست سرمایه‌گذاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی را داشته‌اند اظهار داشت: قرارداد با کشورهای بیگانه در صورتی که توانایی و نیروی متخصص داخلی نداشته باشیم مشکلی ندارد.

وی افزود: قرارداد با توتال که در رابطه با ایران سابقه بدی هم دارد و به بسیاری از افراد در داخل کشور رشوه داده است و برخی از این افراد هم‌اکنون در زندان هستند و علاوه بر این، شرکت توتال سابقه بدعهدی را نیز در کارنامه خود در ارتباط با ۲ یا ۳ قرارداد نفتی با ایران دارد یک اشتباه بزرگ از سوی وزارت نفت است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نگرانی در بین مردم و تعدادی از نمایندگان وجود دارد که یک کرسنت دیگری در این قرارداد تکرار شود.

کوچکی‌نژاد گفت: آمریکایی‌ها تاکنون اجازه نمی‌دادند هیچ شرکت بزرگ دیگری برای سرمایه‌گذاری در ایران کار کند و اکنون هم به شرکتی اجازه داده‌اند که سابقه زیادی در بدعهدی با ما دارد.

وی با اشاره به اینکه توتال هم اکنون پنجمین شرکت فاسد در دنیاست اظهار کرد: آمریکایی‌هایی یک لحظه هم نمی‌خواهند به نظام جمهوری اسلامی کمک کنند و سابقه تاریخی ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که آنها نه تنها کمکی به ما نکرده‌اند بلکه از کوچکترین روزنه‌ای برای ضربه زدن به نظام استفاده می‌کنند.

نماینده مردم رشت ادامه داد: اینکه حالا آنها اجازه داده‌اند یک شرکت بزرگ بیاید در یک میدان مشترک نفتی با قطر برای ما سرمایه‌گذاری کند جای تردید وجود دارد و باید مراقب باشیم که کرسنت دیگری ایجاد نشود تا در قبال آن بعدها غرامت پرداخت کنیم.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت