مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۰۷۱۹
زمان انتشار : ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

قانون مناطق آزاد قدیم و جدید ندارد

نماینده مردم رشت به حق مجوز خودروهای مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار برای مرخصی یک ماهه و عدم اعطای مجوز به منطقه آزاد انزلی اعتراض کرد.

به گزارش  حدود چهارده هزار خانواده گیلانی ماشین پلاک منطقه آزاد انزلی خریداری نموده‌اند که به دلیل بخشنامه گمرک ایران حدود پانزده ماهی است که نمی‌توانند از مرخصی یک ماهه برای خارج شدن از محدوده تردد استفاده نمایند!!!

در تاریخ ۲۱ تیرماه با لابی های صورت گرفته گمرک ایران مجوزی صادر نمود که خودروهای مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار ازاین مرخصی استفاده نمایند ولی مناطق آزاد انزلی، اروند، ارس و ماکو استفاده ننمایند!! درحالی که قانون مناطق آزاد قدیم و جدید ندارد و طبق قانون هر خودروی منطقه آزاد امکان دریافت مجوز برای تردد موقت در داخل کشور به مدت یکماه در سال را دارا می باشد اما این بخشنامه به طور کلی این مجوز را رد می‌کند!!

صدور پروانه خروج موقت برای دارندگان خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی یک امتیاز برای گردشگری و رفاه آنان است که متاسفانه نادیده گرفته شده و نادیده گرفته شدن آن نیز با تبعیض همراه است!!!!!

چرا می‌بایست در دیگر مناطق آزاد کشور این امکان تردد وجود داشته باشد؟!!

لغو مرخصی یکماهه، اجحاف به ۱۴هزارخانواده گیلانی و۱۰ها هزار خانواده در۳منطقه دیگر(اروند، ارس و ماکو) و به ویژه سرمایه گذاران این مناطق است!! گمرک می‌بایست پاسخ دهد چرا نباید در انزلی سرمایه گذاران و گردشگران ازاین مزیت برخوردار باشند؟!

استفاده از مرخصی یک ماهه یکی از مطالبات خانواده های گیلانی وسرمایه گذاران انزلی است، با این بخشنامه گمرک ایران درتابستان فقط ۳منطقه آزاد قدیم سود می‌برند!!!

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت