مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۲۶۲۷۳
زمان انتشار : ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸

اسدالله عباسی:

فقر و تنگ‌دستی عامل هجوم مستضعفان به کمیته امداد و بهزیستی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از روند مدیریت سهام عدالت و نظام پرداخت یارانه به مردم انتقاد کرد و گفت: فقر و تنگ‌دستی عامل هجوم مستضعفان به کمیته امداد و بهزیستی شده است.

به گزارش  اسدالله عباسی به اصل نهاده گذاری سهام عدالت به مردم در جهت فقرزدایی جامعه و عدالت‌گستری اشاره داشت و اظهار کرد: سهام عدالت اصولاً برای فقرزدایی و عدالت‌گستری در جامعه به وجود آمد اما متأسفانه خوب مدیریت نشده است.

وی بابیان اینکه دولت نتوانسته سهام عدالت را ساماندهی کند، افزود: دولت در پرداخت یارانه‌ها هم نتوانسته درست عمل کند و یارانه پرداختی را با کسر پول از جیبشان به آن‌ها پرداخت کرده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ارزش پول پرداخت یارانه از سال ۸۹ تاکنون بسیار کاهش‌یافته گفت: ارزش ریالی پرداخت یارانه به مردم به یک‌پنجم کاهش‌یافته است و عملاً می‌توان گفت بی‌ارزش است.

نماینده مردم رودسر و املش در خانه ملت با کاهش تولیدات مردم خاطرنشان کرد: سطح تولیدات و درآمد مردم نیز کاهش‌یافته و عملاً مردم ایران فقیرتر شده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسائل و موارد فراوانی است که مردم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بیکاری و خشک‌سالی از نمونه‌های بارز آن‌ها هست.

عباسی بابیان اینکه معیشت مردم نسبت به سال‌های گذشته بسیار سخت شده گفت: مردم عملاً یا درآمدی ندارد و یا درآمدهای آن‌ها جوابگوی معیشت و هزینه‌های جاری‌شان نیست.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مشکلات عدیده مردم در عرصه اقتصادی و مالی افزود: فقر و تنگ‌دستی عامل هجوم مردم به‌ویژه مستضعفان جامعه به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی است و از این منظر نگرانی‌ها بسیار زیاد است و موجب ایجاد آسیب‌های اجتماعی شده است.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت