مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۱۵۷۳۱
زمان انتشار : ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

منوچهر جمالی:

فرایند اداری مانع ایجاد نیروگاه سیکل ‌ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در رودبار/ مساعدت و ایجاد رغبت در سرمایه‌گذاران ضرورت دارد

نماینده مردم رودبار گفت: شش سال است که نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شروع‌شده اما فرایند اداری اجازه سرمایه گزاری نمی‌دهد.

به گزارش  منوچهر جمالی با انتقاد از از وجود فرایند اداری گره ساز در کشور اظهار کرد: بسیاری از سرمایه‌گذاران در کشور هستند که به دلیل فرایند اداری پروژه‌های آن‌ها به تعویق و یا به فراموشی سپرده می‌شوند.

وی با اشاره به حضور سرمایه گزار در رودبار برای ایجاد و احداث نیروگاه سیکل ترکیبی افزود: شش سال است که نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی را یکی از سرمایه‌گذاران شروع کرده اما فرایند اداری اجازه نداده که بخش خصوصی بتواند سرمایه گزاری کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطلب گفت: تازه پس از مدت‌ها به سرمایه گزار اعلام‌شده که زمینی که مقررشده تا نیروگاه ساخته شود در اختیار شرکتی بوده که برداشت شن و ماسه انجام می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تلاش‌هایی صورت گرفت تا مجوز برداشت شن و ماسه از آن منطقه ابطال شود اما این اتفاق رقم نخورده، بیان کرد: ابطال این نوع معادن صرفاً باید در وزارتخانه صورت بگیرد گرچه دستور ابطال در استان مطرح شد اما موردپذیرش قرار نگرفت.

جمالی به‌ضرورت استقبال دستگاه‌ها برای حضور سرمایه‌گذاران در کشور ازجمله استان تأکید کرد و گفت: باید بررسی‌های لازم مبنی بر اینکه این سرمایه گزار قدرت اقتصادی لازم برای اجرای کار دارد یا خیر و یا مسائل مشابه سنجیده شود اما گذشت شش سال هم‌زمان کمی نیست و باید این نوع پروژه‌ها تعیین تکلیف و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر مساعدت به سرمایه‌گذاران و ایجاد رغبت در میان آن‌ها گفت: باید مسائل و سنگ‌اندازی‌ها در جلوی کار سرمایه‌گذاران برداشته شود و همه بتوانند در چارچوب قانون علاوه بر خدمات‌رسانی به مردم موجب شکوفایی اقتصادی نیز بشوند.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت با اذعان به اینکه باید همه کمک‌کار باشند و شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم کنند، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز بروکراسی‌های اداری و بعضاً غیر اداری باعث می‌شود که پیشرفت کارها کُند شوند و بهره‌وری از پروژه‌ها دست‌نیافتنی و یا دیر دست‌یافتنی شوند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی