مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی
ولی داداشی
ولی داداشی
نماینده مردم آستارا

کد خبر : ۳۸۸۷۷
زمان انتشار : ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

ولی داداشی:

فراهم بودن بسترهای موجود جهت انجام تخلف در سیستم اداری کشور

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی سیستم اداری کشور را معیوب و بیمار دانست و گفت: بسترهای موجود در سیستم اداری کشور جهت انجام تخلفات اداری و مالی فراهم بوده و یک کارمند متخلف به راحتی می‌تواند جهت بد جلوه دادن سیستم اداری کشور ده‌ها نفر کارمند صادق را خراب کند.

به گزارش  ولی داداشی اظهار کرد: فساد اداری و مالی موجود در سیستم‌های دولتی یکی از معضلات و مشکلاتی است که گریبان‌گیر مردم شریف ایران شده و مردم نسبت به این موضوع بسیار گلایه‌مند بوده و خواستار رسیدگی هستند.

وی سیستم اداری کشور را معیوب و بیمار دانست و تصریح کرد: بسترهای موجود در سیستم اداری کشور جهت انجام تخلفات اداری و مالی فراهم بوده و یک کارمند متخلف به راحتی می‌تواند جهت بد جلوه دادن سیستم اداری کشور، ده‌ها نفر کارمند صادق را خراب کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی کار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را رسیدگی به تخلفات دانست و بیان کرد: به پیشنهاد من بهتر است کارشناسان اداری، اساتید و نخبگان کشور باید دوره‌هم جمع شوند تا برای سیستم اداری کشور یک قانون جدیدی نوشته شود.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در برخی از دستگاه‌های اداری کشور، کارها سلیقه‌ای انجام می‌شود گفت: مراجعه‌کنندگان به ادارات با گیروگورهای اداری مواجه‌شده و از سوی دیگر وجود آیین‌نامه‌های داخلی باعث بروز فساد در سیستم اداری کشور می‌شود.

داداشی عدم وجود شفافیت در قانون و عدم اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌ها را از دیگر دلایل بروز فساد مالی و اداری در سیستم اداری کشور دانست و گفت: بسیاری از مراجعه‌کنندگان دستگاه‌های اجرایی با بروکراسی‌های اداری و مسائل قانونی آشنا نیستند.

وی بابیان اینکه بعضی از کارمندان و کارگزاران دولت بعضی از آیین‌نامه‌های اداری را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار نمی‌دهند گفت: پنهان کردن آیین‌نامه‌های اداری از ارباب‌رجوع و عدم آشنایی مراجعه‌کننده با قانون، باعث ایجاد بدبینی نسبت به‌نظام و ارکان دولت می‌شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی