مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۳۷۳۶
زمان انتشار : ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

مهرداد لاهوتی :

فاصله تردد هرقطار مترو باید به ۲ دقیقه کاهش پیدا کند/ افزایش واگن مستلزم برداشت ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با بیان اینکه برای افزایش تعداد واگن های مترو باید ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شود،گفت: باید با افزایش تعداد واگن های مترو فاصله تردد قطارها را به ۲ دقیقه کاهش داد.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص کمبود واگن های مترو درتهران و شهرستان های دیگر،گفت: برای توسعه مترو در ابتدا اولویت با گسترش خطوط است که درطی چند سال گذشته مدیریت شهری اقدامات قابل قبولی از سوی شهرداری برای افزایش خطوط مترو انجام شده است، متوسط در طول یک سال ۳ کیلومتر به خطوط مترو در تهران افزوده شده و درحال حاضر احداث تمام خطوط ازپیش تعیین شده به مراحل پایانی خود رسیده است.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدامات مدیران شهری با هدف توسعه مترو قابل قبول و ارزنده است، افزود: ساخت متروی تهران از سال ۵۳ آغاز شده است، اما بنا به دلایلی گسترش آن درطی برخی سال ها متوقف شده است؛ این درحالی است که درطول مدیریت شهری این دوره عملکرد ها درخصوص ساخت مترو و افزایش واگن های آن قابل تقدیر می باشد؛ البته درگام بعدی باید افزایش تعداد واگن ها را دردستور کار قرار داد.

وی با تاکیدبراینکه در هر ایستگاه مترو ظرفیت ورود قطار درطول هر۲ دقیقه را دارد، تصریح کرد: درحال حاضر دربرخی ایستگاه ها قطارها به فاصله هر ۸ دقیقه تردد کرده و در برخی ایستگاه ها ۶ یا ۱۰  دقیقه ورود هرقطار به مترو زمان می برد، بنابراین باید ظرفیت ها را به گونه ای ایجاد کرد که درهر ۲ دقیقه قطار به ایستگاه های مترو ورود کند؛ البته برای افزایش تعداد واگن ها باید دولت نیز به وظایف خود عمل کند.

بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه دولت باید سهم ۵۰ درصدی خود درتوسعه متروی کلان شهرها را پرداخت کند،گفت: متاسفانه هیچ دولتی به این وظیفه خود تا کنون عمل نکرده است، به طوری که دولت های نهم و دهم که هیچ گونه اعتقادی به توسعه مترو نداشت؛ البته این دولت نیز به دلیل وجود مشکلات مالی تاکنون نتواسته سهم خوددر توسعه مترورا پرداخت کند، بنابراین پیشنهاد می شود مانند مصوبه مجلس در زمان دولت دهم، از حساب ذخیره ارزی و یا صندوق توسعه ملی ۲ میلیارد دلار برای خرید تجهیزات متروی تهران و کلان شهرهای دیگر به عنوان سهم دولت برداشت شود.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با بیان اینکه بازپرداخت این پول باید به عهده دولت به دلیل عدم پرداخت سهم ۵۰ درصدی باشد، افزود: می توان با استفاده از این ظرفیت و این پیشنهاد مشکلات مترو را حل کرد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی