مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۴۱۰۰
زمان انتشار : ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

محمود شکری:

غفلت از صنعت گردشگری در استان گیلان

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: گردشگری در استان گیلان مورد بی‌توجهی قرار گرفته است و به‌عنوان یک فضای کسب و کار خوب و بکر بلا استفاده مانده است.

به گزارش  محمود شکری با اشاره به پتانسیل طبیعی و صنعتی استان گیلان در توسعه اقتصادی اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت در دهه اول انقلاب برای تمرکز هرچه بیشتر بر روی ظرفیت کشاورزی استان، بخش صنایع گیلان نادیده گرفته شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان گیلان علاوه بر عدم پیشرفت، توسعه و ایجاد فضای کسب و کار برای جوانان از طریق بخش کشاورزی، داشته‌های صنعتی خود را نیز از دست داد.

وی با اشاره به نادیده گرفتن کارخانجات صنعتی استان مانند صنایع پوشش، فرش گیلان و ایران پوپلین افزود: عدم مدیریت صحیح،  عدم توجه و تخصیص اعتبارات به صنعت گیلان و بی‌توجهی به داشته‌های صنعتی باعث از بین رفتن ظرفیت اشتغال جوانان در بخش صنعت شده است.

شکری با بیان اینکه در طول این سال‌ها زمین و مناطق جلگه‌ای جهت کار کشاورزی کاهش پیدا کرده است گفت: استان گیلان به‌لحاظ اینکه از یک طرف به کوه و از طرف دیگر به دریا منتهی شده است دارای مناطق کشاورزی محدودی است نه اینکه زمین قابل کشتی وجود داشته باشد ولی زیر کشت نرفته باشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی درباره سایر دلایل کاهش زمین‌های کشاورزی افزود: تغییر کاربری زمین به‌دلیل افزایش جمعیت، خانه‌سازی، خطوط راه آهن و جاده‌سازی باعث کاهش و محدودیت زمین‌های کشاورزی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه استان گیلان برخلاف سایر استان‌های کشور دارای فضای کسب و کار مناسبی در بخش گردشگری است گفت: گردشگری در استان گیلان مورد بی‌توجهی قرار گرفته است و به‌عنوان یک فضای کسب و کار خوب و بکر بلا استفاده مانده است.

شکری با اشاره به محیط‌های طبیعی ساحل، کوه، جنگل و آبشارهای طبیعی و بکر استان گیلان ابراز داشت: چنین فضاهای طبیعی از طریق جذب مسافر و توریسم باعث توسعه و تحول اقتصادی و ایجاد فضای کسب و کار فعال برای جوانان می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با بیان اینکه طرح بزرگ گردشگری گیسوم تالش به مرحله عملیاتی‌شدن نرسیده است افزود: طرح بزرگ گردشگری گیسوم با وجود اینکه سرمایه‌گذار و بخش خصوصی ورود کرده و به مناقصه گذاشته و برنده شده است همچنان بلاتکلیف مانده است.

شکری با اشاره به ماهی دریای شمال که به‌دلیل عدم مدیریت و وجود مشکلات در شرایط نامناسبی قرار گرفته است، گفت: دریا فضای مناسبی برای ایجاد کسب و کار است و این اواخر طرح پرورش ماهی در قفس مطرح شده است که امیدواریم در حد شعار نباشد.

وی با بیان اینکه جنگل در تمام دنیا فضای مناسبی برای کسب کار و درآمد محسوب می‌شود، افزود: از طریق بررسی و تحقیقات علمی و در اختیار قرار دادن فضاهای خالی جنگل به جوانان می‌توان مانع واردات و با توجه به بازار فروش و مصرف باعث ایجاد توسعه اقتصادی استان شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش صنایع سلولزی گیلان اذعان داشت: گیلان در بخش صنعتی و محیط‌های طبیعی دارای بهترین فضای کسب و کار است و فقط نیاز به اراده کافی و اعتماد به جوانان و اطلاع رسانی دارد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی