مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۳۵۲۹
زمان انتشار : ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

عربستان به لحاظ حقوق بین الملل باید پاسخگوی امنیت حجاج باشد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شوری اسلامی تاکید کرد: عربستان به لحاظ حقوق بین الملل باید پاسخگوی امنیت حجاج باشد.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن ابادی  با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج اظهار داشت: هر کشوری که میزبان برگزاری هر نوع مراسمی می شود به لحاظ حقوق بین الملل باید نسبت به تامین امنیت اتباع کشورهای مهمان پاسخگو باشد این مسئله شامل حال عربستان و مراسم حج نیز می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:مطابله تامین امنیت حجاج از سوی مقام معظم رهبری پایه حقوقی دارند و انتظار می رود که دولت عربستان به این اصل بین المللی پایبند باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مسلمانان برای حضور در نمایشگاه بین المللی در عربستان جمع  نمی شوند بلکه قرار است مراسم بزرگ مذهبی انجام شود که الزماتی دارد و تا همه ارکان آن عملی نشود حج پذیرفته نیست.

این نماینده مجلس گفت: یکی از اعمالی که باید مسلمانان در مراسم حج انجام دهند دوری جستن از شیطان و لعن آن است، این یکی از مهمترین ارکان مراسم حج است و امروز همه مسلمانان باور دارند که آمریکا شیطان و دشمن بزرگ است که باید نسبت به شرارت هایش در منطقه اعتراض کرد.

جعفرزاده ایمن آبادی  با بیان اینکه برگزاری مراسم حج فرصت تاریخی است، عنوان کرد: اینکه در یک بازه زمانی چند میلیون مسلمان در مکانی واحد حضور پیدا کنند فرصت تاریخی است و باید در این زمان خاص باید موضوعات خاص و مطالبات مسلمانان و مظلومان جهان مطرح شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به فرمایشان امام راحل اظهار داشت: ایشان تاکید داشتند که حج بدون اعمال و ارکان خاص پذیرفته نیست بنابراین انتظار می رود شرایط برای انجام حج کامل فراهم شود.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت