مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۳۶۰۷۸
زمان انتشار : ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

سیدکاظم دلخوش:

طرح «‌اعاده اموال نامشروع»دست افرادی که به بیت المال خیانت می‌کنند قطع شود

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برخورد جدی با مفاسد اقتصادی گفت:‌ دست کسانی که به بیت المال خیانت می‌کنند باید کوتاه شود.

به گزارش  سید کاظم دلخوش اظهار داشت:‌ قانون باید با کسانی که عهده‌دار مسئولیتی در نظام هستند اما مرتکب اعمالی همچون خیانت به بیت المال می‌شوند قاطعانه برخورد کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس تصریح کرد:‌ تاکنون برخورد محکم و قاطعی با این گونه از مفاسد در کشور انجام نشده و به اعتقاد بنده اگر تنها چند نفر از این افراد مجازات شوند فساد و زمینه ایجاد آن نیز از بین می‌رود.

دلخوش با انتقاد از رفتار اشرافی‌گری برخی افراد بیان داشت:‌ خیانت به اموال مردم و بیت‌المال امری نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت بنابراین وقتی تخلف فردی محرز شد باید برخوردهای سخت و قاطعانه با وی انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:‌ البته از آن‌جا که در دین اسلام مالکیت خصوصی افراد محترم شمرده شده است بنابراین باید حرمت و شخصیت کسانی که فعالیت اقتصادی مشخص و شفافی دارند کاملاً حفظ شود.

وی با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان افزود: بنده نیز یکی از امضاءکنندگان و موافقان این طرح هستم اما معتقدم این طرح برای اینکه نتیجه مطلوب و مورد انتظاری داشته باشد نیازمند صرف زمان و بررسی‌های دقیق و بیشتری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت:‌ تحقیق و بررسی دقیق اموال افراد قبل از تصدی مقام و مسئولیتی خاص و تعیین تکلیف دو شغله‌ها که به اشتغال کشور ضربه می‌زند از جمله مواردی است که قانون آن  در مجلس نهم به تصویب رسیده بود.

دلخوش طرح جدید مجلس را خالی از اشکال ندانست و بیان داشت: در ‌این طرح که اشکالات عمده‌ای دارد ترکیب اعضای تحقیق و تفحص مشخص نشده و بررسی دارایی‌های نمایندگان مجلس که باید زودتر از سایرین انجام شود به سال‌های آینده موکول شده است.

دلخوش خاطرنشان کرد:‌ معتقدم اگر قرار است اموال و کارکرد تمام افراد مورد بررسی قرار گیرد باید به عملکرد کسانی که اقدام به تشکیل تیم‌های استانی،‌ شهرستانی و محلی برای مقاصد خاص خود کرده‌اند نیز رسیدگی شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس عنوان کرد:‌ در مجلس هشتم نیز قانون مشابهی توسط نمایندگان به تصویب رسیده بود که نه تنها به بررسی اموال مسئولان تاکید داشت بلکه حتی تا مرحله تحقیق از اموال شوراهای اسلامی و دهیاران نیز پیش رفته بود.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی