مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۳۱۶۱۴
زمان انتشار : ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

سیدکاظم دلخوش:

ضعف عملکردها صنعت گردشگری را دچار عقب ماندگی کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: صنعت گردشگری در کشور به دلایل زیادی مغفول مانده و همین عدم توجه کافی مسئولان و تدوین برنامه‌های موثر برای توسعه زیرساخت‌ها، صنعت گردشگری را به یکی از ضعیف‌ترین صنایع کشور در مقایسه با دنیا تبدیل کرده است.

به گزارش  کاظم دلخوش اباتری اظهار داشت: روند رشد صنعت گردشگری در کشور به‌علت عدم ارائه برنامه‌های منظم و آینده‌نگر از سوی مسئولان و مهیا نبودن زیرساخت‌های استاندارد برای ورود جدی و موثر، بسیار کند است و این امر موجب شده همچنان شاهد عقب ماندگی در این بخش باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت پر منفعت سفر و گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان یک فعالیت مهم اقتصادی به‌شمار می‌آید که قادر است به‌خوبی تاثیرات بسیار مثبتی بر روند رشد و توسعه اقتصادی آن‌ها به‌خصوص کشورهای در حال توسعه داشته باشد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به ارتباط این صنعت و اشتغال گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد جویای کار در کشورمان همانند بسیاری از کشورهای دیگر به یک دغدغه تبدیل شده و توسعه صنعت گردشگری، به‌عنوان یک صنعت راه‌گشا می‌تواند کمک شایانی به حل این معضل داشته باشد.‌

دلخوش با تاکید بر پتانسیل‌های بالقوه صنعت گردشگری در ایجاد و رونق کسب و کارها افزود: این صنعت با ظرفیت‌های منحصر به فردی که در خود دارد جوابگوی بسیاری از نیازهای شغلی است و همین عامل باعث شده کشورهای پیش رو در این حوزه تمام توان خود را برای رونق بخشی و توسعه آن به‌کار گیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: امروزه یکی از پر درآمدترین صنایع در تمام دنیا، صنعت گردشگری است که توانسته به‌عنوان یک جایگزین مطلوب برای صنعت نفت مطرح شود به‌همین خاطر کشورها سعی در استفاده بهینه از فرصت‌های موجود خود و در نتیجه درآمدزایی هرچه بیشتر هستند.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه و ظرفیت‌های عظیم ایران در بحث گردشگری بر کسی پوشیده نیست اما با وجود تمام این موقعیت‌های استراتژیک طبیعی، تاریخی، مذهبی و فرهنگی دستگاه‌های ذیربط در رونق بخشی و فراهم آوردن امکانات و بسترهای لازم آن عملکرد بسیار ضعیف و ناکارآمدی داشته‌اند.

دلخوش مهم‌ترین موانع سد راه پیشرفت صنعت گردشگری کشور را برشمرد و گفت: عدم تفکر و دید مثبت نسبت به صنعت گردشگری در کشور، ناکارآمدی عوامل اجرایی این حوزه همچنین کمبود و عدم تخصیص منابع لازم از مواردی است که موجب شده تحول چشمگیری در این بخش ایجاد نشود.

وی با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن در بخش گردشگری افزود: تصمیماتی مانند افزایش احتمالی قیمت سوخت نه تنها مشکلات عدیده‌ای را در ابعاد مختلف برای جامعه ایجاد می‌کند بلکه زمینه‌های لازم برای ضعیف‌تر شدن هرچه بیشتر گردشگری به‌علت افزایش هزینه‌های سفر را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رسالت سازمان‌های ذیربطی همچون میراث فرهنگی و گردشگری کشور برای رونق بخشی و فراهم آوردن ساختارهای لازم این است که با تفکری نو و پویا و با جدیت تمام پیگیر جذب اعتبارات و بودجه کافی برای به حرکت در آوردن چرخ‌های صنعت گردشگری کشور باشند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی