مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۳۰۷۵
زمان انتشار : ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

محمدصادق حسنی:

ضربه تایلندی به بازار برنج ایرانی/مورد عجیب برنج ۹هزارتومانی

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه فروش برنج خارجی بنام برنج وطنی در بازار در جریان است،گفت: سوداگران برنج با مخلوط کردن برنج داخلی با برنج های نامرغوب خارجی ، هرکیلو ۷ هزار تومان سود کسب می کنند.

به گزارش   محمد صادق حسنی جویباری درباره وضعیت فروش برنج های تایلندی در بازار کشور،گفت: برخی ها با مخلوط کردن برنج ایرانی با برنج های بی کیفیت خارجی از جمله تایلندی نه تنها سلامت مردم، بلکه اقتصاد برنج‌کاران داخلی را نیز به تاراج می برند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نرخ برنج تایلندی در هرکیلو نهایتاً ۲هزار و پانصد تومان است اما با ادغام با برنج های داخلی بنام برنج وطنی با نرخ ۱۰ الی ۱۱ تومان در هرکیلو بفروش می رود.

حسنی جویباری افزود:  زمانی که برنج ایرانی از مزرعه کیلویی ۱۱ هزار تومان از کشاورز خریداری می شود،چگونه می توان باورکرد،برنج ایرانی که کیلویی ۸ هزار تومان بفروش می رود، برنج اصیل ایرانی است.

وی ادامه داد: مافیا، برنج تایلندی را بنام ایرانی در بازار بفروش می رسانند و این در حالی است که  بنده در کلان شهرها تهران مشاهده کردم؛ برنج ناب گیلان کیلویی ۸ هزار تومان  در صورتی  بفروش می رود که برنج از کشاورز در شالیزار ۱۱ هزار تومان کیلویی خریداری میشود.

وی با بیان اینکه  فروش برنج خارجی بنام برنج وطنی در بازار در جریان است،گفت : سوداگران برنج با مخلوط کردن برنج داخلی با برنج های نا مرغوب خارجی در هرکیلو ۷ هزار تومان به جیب می زنند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،یادآورشد: وزارت کشاورزی هیچ نوع کنترلی در بازار استراتژیک برنج ندارد./

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار