مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۸۷۳۷
زمان انتشار : ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۷

مهرداد لاهوتی :

شالیکاران گیلانی به “بیجار” فروشی افتاده‌اند| با همین روند جلو برویم ایران به کشوری گرسنه تبدیل خواهد شد

نماینده شهروندان گیلانی در مجلس معتقد است؛ نباید برنامه‌ای برای اشتغال کشاورزان داشته باشیم بلکه قبل از هر چیز باید صنعت کشاورزی را تقویت و گسترش دهیم.

به گزارش  مهرداد لاهوتی (نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی) گفت: در سال‌های اخیر به دلیل وضعیت بحران کشاورزی که همواره با واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی از قبیل چای و برنج تشدید می‌شود؛ باعث شده کشاورزان گیلانی برای گذراندن زندگی خود مجبور به فروش شالیزارهای خود (بیجار) شوند.

او ادامه داد: خریداران زمین‌های کشاورزی (شالیزار و باغ چای) با تغییر کاربری به ویلاسازی پرداخته‌اند، در این شرایط رفته رفته شاهد از بین رفتن اراضی کشاورزی در استان گیلان هستیم.

وی افزود: مسئولان کشور باید از هم‌اکنون از بخش کشاورزی صیانت کنند زیرا در چند دهه آینده یکی از اصلی‌ترین چالش‌های جهان بحران تامین مواد غذایی خواهد بود و اگر با همین روند جلو برویم ایران به کشوری گرسنه تبدیل خواهد شد.

لاهوتی با انتقاد از برخی که می‌گویند باید برای کشاورزان ایجاد اشتغال کرد؛ گفت: یک کشاورز تنها باید به کار کشاورزی بپردازد و از این راه کسب درآمد کند زیرا ورود او به حرفه‌های دیگر باعث تضعیف این بخش خواهد شد.

نماینده لنگرود در مجلس معتقد است؛ باید با سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی شرایطی را فراهم کنیم تا یک کشاورز در چهار فصل سال درگیر با فعالیت‌های کشاورزی خود باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: هرچه به کشاورزان و روستاییان بی‌اهمیت باشیم به همان اندازه باید نگران افزایش حاشیه‌نیشینی شویم. امروز ۱۱ میلیون از روستاییان و کشاورزانی که زمین‌های خود را از دست داده‌اند در حاشیه شهرها کاسه‌ی چه کنم چه کنم در دست گرفته‌اند.

ایلنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

حسن رضاییان

شهید نواب صفوی با مخالفت نسبت به کج روی مسئولان بدون جانبداری از شخص و مسؤول خاصی با هدف حرکت نهضت اسلامی به عنوان موجی خروشان و طوفانی عظیم برای سرنگونی کاخ سیاه طاغوت و مبارزه با استکبارگران کاخ سفید نشین، علم نصرمن الله و فتح قریب جد بزرگوار خود سیدالشهدا (ع) را بر افراشت.

سانچی

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟