مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۲۰۵۰
زمان انتشار : ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

سینمای دفاع مقدس به نگاه واقع‌بینانه نیاز دارد نه کاریکاتوری/ برخی خط قرمزها کاذب است

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس، سینمای دفاع مقدس را دارای خط قرمزهای کاذب دانست و تاکید کرد که باید در این حوزه از تقدس‌گرایی و پافشاری بر نشان دادن غیرواقعی حوادث دست برداشت.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با تأکید بر اینکه سینمای ایران در حوزه دفاع مقدس باید از تقدس‌گرایی و پافشاری بر نشان دادن غیرواقعی حوادث آن دست بردارد، تصریح کرد: برای نمایش رشادت‌ها و دلاوری‌های زمان دفاع مقدس کافی است نگاه واقع‌بینانه در این حوزه حاکم باشد نه نگاه کاریکاتوری و تقدس‌گرایانه.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سینمای دفاع مقدس سینمای پر هزینه‌ای است و تهیه کننده و کارگردان به راحتی سراغ این حوزه نمی‌آید، افزود: به همین دلیل لازم است نهادهای حمایتی فرهنگی در این حوزه حامی هنرمندان علاقه‌مند به فعالیت در این ژانر باشند؛ در واقع اگر برای این گونه سینمایی اعتبار صرف نکنیم، نباید انتظار داشته باشیم که کار قابل اعتنایی نیز تولید شود.

وی ادامه داد: قطعا برخی خط قرمزها در حوزه سینمای دفاع مقدس کاذب است و یکی از دلایل دیگری که سینماگران به سمت این حوزه نمی‌آیند این است که کار بر آن‌ها سخت گرفته شده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد: چرا نباید یکی از عملیات‌هایی که رزمندگان ما در آن شکست را متحمل شده‌اند را به تصویر کشید، آیا ساخت فیلمی در خصوص عملیات کربلای ۴ که به دلیل عدم اطاعت از فرماندهی بود، نمی‌تواند برای جوانان کشور پندآموز و عبرت آمیز باشد.

جعفرزاده با تأکید بر اینکه ایرادی ندارد سینماگران به شکست‌ها در جبهه و جنگ بپردازند، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس حال و هوای خالصانه در بین رزمندگان وجود داشت و اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری در جبهه‌های جنگ رقم می‌خورد که قابلیت فیلمسازی دارد.

وی با بیان اینکه نه تنها به جنبه‌های مختلف جنگ در سینمای ایران پرداخته نشده است بلکه هنرمندی به جنبه معنوی و حال و هوای موجود در بین رزمندگان نیز نپرداخته است.

جعفرزاده اضافه کرد: یکی دیگر از ایرادات سینمای دفاع مقدس این است که فیلمسازان ما در جنگ حضور نداشتند و درک عمیقی از شرایط جبهه ندارند که بعضا این امر موجب تضعیف کاریکاتوری دشمن و به تبع آن ضعیف نشان دادن جبهه خودی می‌شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه در آثار سینمای دفاع مقدس باید قدرت عراق نمایش داده شود که با چه تجهیزات و مهمات به‌روز و با چه نیروی انسانی ورزیده‌ای در برابر ایران صف آرایی کردند، گفت: با نمایش واقعیت عراق، می‌توان فهمید که جوانان و نوجوانان ما در جنگ چه دلاوری‌ها و رشادت‌هایی کردند که با دست خالی در برابر ارتش مجهز عراق به پیروزی رسیدند./

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی