مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
حسن خسته‌ بند
حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی

کد خبر : ۹۷۵۲
زمان انتشار : ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

حسن خسته بند:

سرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه است نه عمران/ اعتبارات فعلی فرهنگ پاسخگوی شبیخون دشمن نیست

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اعتبارات کم حوزه فرهنگی در مقابل با هجمه‌های دشمن گفت: سرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه و جوانان است و صرفاً سرمایه‌گذاری در بخش عمران نیست.

به گزارش  حسن خسته بند با انتقاد از دولت مبنی بر اینکه نسبت به فرهنگ سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: از صداوسیما گرفته تا سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های متولی فرهنگی در کشور نسبت به فرهنگ بی‌توجه هستند.

وی بابیان اینکه اگر به اعتبارات دستگاه‌های متولی فرهنگ در کشور توجه شود خواهید دید که در مضیقه کار فرهنگی صورت می‌گیرد، افزود: در مقابل کشورهای استکباری و غربی که هزینه‌های هنگفتی برای ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی هزینه می‌کنند ما کاملاً بی‌توجه هستیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اعتبارات فرهنگی فعلی پاسخگوی شبیخون فرهنگی دشمن که مدنظر رهبری است، نیست، گفت: سال‌ها است که مقام معظم رهبری نسبت به شبیخون فرهنگی هشدار می‌دهد اما فقط در این راستا گوش شنوا داشته‌ایم اما در عمل دستمان خالی بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیران ما در شهرداری‌ها و درسایر ارگان‌ها وضعیت خوبی در باب اعتبارات فرهنگی نداشته‌اند و تنها توانسته‌اند حقوق پرسنل خود را بدهند.

خسته بند با اعلام اینکه بسیاری از شهرداری‌ها در کشور هستند که حقوق معوقه دارند و مزایا و حق مأموریتشان پرداخت نمی‌شود، تصریح کرد: در شرایطی که رکود در شهرداری‌ها حاکم است به‌ویژه رکود ساخت‌وساز که اکنون در کشور خود را به‌شدت نشان می‌دهد، شهرداری‌ها نتوانسته‌اند خود را در موارد فرهنگی نشان دهند و این مهم تنها در چند شهر بزرگ نظیر تهران، مشهد، شیراز و اصفهان تا حدودی توانسته رقم بخورد.

وی با تأکید بر این نکته که در مقایسه با هجمه‌های فرهنگی به کشور فاصله‌های زیادی در مقابله آن وجود دارد و اعتبارات شهرداری‌ها در این مورد بسیار ناچیز است، گفت: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای تریبون است و می‌تواند در نشر و اشاعه فرهنگی تلاش کند باید در این راستا پیش‌قدم شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سرمایه‌های ما در شهرداری‌ها تنها ساخت‌وساز نیست بلکه سرمایه‌گذاری اصلی در شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه است، افزود: ما در پرداختن به سرمایه‌های اصلی جامعه که جوان‌ها هستند بی‌خیال هستیم درحالی‌که دشمن‌روی سرمایه‌های ما حساب بازکرده و روی آن‌ها در حال کار کردن است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نهادی‌های فرهنگی ازجمله شهرداری‌ها گفت: متأسفانه قشر فرهنگی و روحانی ما که در پیدایش انقلاب نقش‌آفرین و پیشرو بودند در بعد از انقلاب نسبت به آن‌ها کم‌توجه شده‌ایم که این مورد مستلزم توجه و اهتمام بیشتر است.

خسته بند بابیان اینکه رسانه‌ها باید عقب‌افتادگی‌ها موجود در عرصه فرهنگی را پیوسته گوشزد کنند تا مسئولین بتوانند اغفال از سال‌ها برجای‌مانده را جبران کنند، تصریح کرد: نیروهای فرهنگی در کشور به‌اندازه کافی وجود دارد اما اعتباری که نیرو بتواند استعداد فرهنگی خود را در جامعه گسیل دهد وجود ندارد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی
حسن خسته‌ بند
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
بندرانزلی، گیلان
مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟