مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۹۷۳۹
زمان انتشار : ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

ستگاه‌های مختلف استانی در حوزه فرهنگ اجتهاد نکنند/ همه برای فرهنگ تصمیم‌گیرند ولی کسی مسئول نیست

نماینده مردم رشت مجلس با انتقاد از تصمیمات جزیره‌ای در حوزه فرهنگ، تصریح کرد: متأسفانه همه افراد خود را فرهنگی می‌دانند ولی هیچ کس مسئولیت حوزه فرهنگی کشور را نمی‌پذیرد.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در واکنش به اخذ تصمیمات جزیره‌ای در حوزه فرهنگ و صادرنشدن مجوز برخی برنامه‌های هنری در شهرستان‌ها علیرغم اجازه اجرای آن در شهری دیگر، گفت: متأسفانه هرکس به خود اجازه می‌دهد که روی قانون، قانون بگذارد؛ درحالیکه اگر ما به پیشرفت و توسعه در همه زمینه‌ها فکر می‌کنیم باید قانون در کشور حاکم شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید به فرهنگ “من بهتر تشخیص می‌دهم” و “من دلسوزتر از دیگرانم به همین دلیل قانون را دارای اشکال می‌دانم”، پایان دهیم و نباید هرکس برای خود در این مملکت تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز باشد.

وی با بیان اینکه همه افراد خود را فرهنگی می‌دانند ولی هیچ کس مسئولیت حوزه فرهنگی کشور را نمی پذیرد، ادامه داد: در زمان معرفی وزرا وقتی دکتر سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد از او سوال کردم چگونه می‌خواهی وزارتخانه‌ای را مدیریت کنی که تنها ۱۶ درصد بودجه حوزه فرهنگ را در اختیار دارد اما باید پاسخگوی صد درصد مسائل آن باشد.

جعفرزاده افزود: وقتی ۸۴ درصد بودجه حوزه فرهنگی کشور را  نهادهای دیگر در اختیار دارند، هرکس در این مملکت خود را مسئول فرهنگی می‌داند و تشخصیص می‌دهد که چه چیزی برای فرهنگ مفید و مضر است و چه چیزی به ضرر مردم است.

نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس ادامه داد: متولیان فرهنگی و قوانین در این حوزه کاملا مشخص هستند و وزارتخانه مشخصی برای اداره حوزه فرهنگ حوزه داریم که امور فرهنگی کشور به آن محول شده است.

وی یادآور شد: بعضا ادارات وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی در استان‌ها نیز دچار  اجتهاد در حوزه فرهنگ می‌شوند و هرکس از زاویه دید خود به موضوعات نگاه می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه همه اینها بیانگر و نشان دهنده مظلومیت حوزه فرهنگ کشور است، یادآور شد: متأسفانه به کرات دیده شده که در استان‌‎ها به برخی از فیلم‌ها و تئاترها یا کنسرت‌های دارای مجوز، مجوز داده نمی‌شود و عنوان می‌شود که این تولیدات فرهنگی ایجاد فساد می‌کند.

این نماینده در مجلس با بیان اینکه امروزه برای بیان نظرات و دیدگاه‌ها نیاز به استفاده از ابزارهای نوین و استفاده از هنر است، بر نظارت بیشتر مجلس دهم در حوزه فرهنگ با شروع کار دولت دوازدهم تأکید کرد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی