مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۷۷۵۳
زمان انتشار : ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

ستاد تنظیم بازار زیربار حذف قیمت از روی کالاها نرود/تعیین هر قیمتی متناسب با شرایط روز و هوا ظلم به مصرف کننده است

عضو کمیسیون برنامه مجلس تاکید دارد که ستاد تنظیم بازار زیربار حذف قیمت از روی کالاها نرود.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اعلام اخباری مبنی بر ابلاغ دولت برای حذف قیمت از روی کالا، گفت: قرارگیری قیمت روی کالا چند خصوصیت دارد و مانع از گران فروشی یا فروش کالا به قیمت دلخواه می شود، همچنین خریدار به جای سوالات متعدد می تواند محاسبات خود را انجام داده و از طرف دیگر اگر کالایی در یک محل ارزان تر بود، کالا را از همان محل خریداری کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سیاست هایی همانند حذف قیمت از روی کالا اتخاذ می شود که این سیاست ها در تضاد با منافع عمومی و ارائه خدمات راحت تر و سهل تر به مردم است، افزود: متاسفانه استدلال منطقی از سوی کسانی که این موضوع را بخشنامه کرده اند مطرح نمی شود، لذا ستاد تنظیم بازار نباید زیربار این تقاضاها برود که تولیدکنندگان با هر قیمتی کالای خود را بفروشند و این ستاد باید بر درج قیمت روی کالاها نظارت کند.

حذف طرح شبنم به قاچاق بیشتر یا عدم شناسایی قاچاق کمک کرد

وی با بیان اینکه درج قیمت روی کالاها یکی از راه هایی بوده که مانع از گرانفروشی، هر قیمت فروشی، کندن جیب مردم و کاهش اطلاعات مردم در زمان خرید می شود، ادامه داد: مسئولیت الزام درج قیمت بر روی کالاها با ستاد تنظیم بازار است، لذا مبهم بودن قیمت و تعیین هر قیمتی متناسب با شرایط روز، هوا و بازار توسط فروشنده ظلم نابخشودنی به مصرف کننده و خریدار است و ستاد تنظیم بازار باید مانع از این اقدام شود.

جعفرزاده با بیان اینکه حذف طرح شبنم از سوی دولت اقدام اشتباهی بود، یادآور شد: این طرح سبب جلوگیری از قاچاق کالا و تشخیص کالای قاچاق در کشور شده و سبب می شد که کالای تولید داخل و کالایی که به ضرورت وارد کشور شده دارای شناسنامه شود، البته این طرح ایراداتی داشت که باید اصلاح می شد نه اینکه تمام طرح حذف شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از بخش هایی که در طرح شبنم مشکل داشت ابزار یراق ها بود، تصریح کرد: حذف طرح شبنم به قاچاق بیشتر یا عدم شناسایی قاچاق کمک کرد و اکنون نیز طرح اشتباه دیگری مبنی بر حذف قیمت کالا از سوی تولیدکننده مطرح شده که سبب ایجاد تورم در کشور می شود.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی