مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدمهدی افتخاری
محمدمهدی افتخاری
نماینده مردم فومن و شفت

کد خبر : ۲۶۲۸۸
زمان انتشار : ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶

محمدمهدی افتخاری:

سامانه جامع فاضلاب شهری شهرستان شفت پس از ۲۱ سال اجرایی می‌شود

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه شفت در بین ۱۶ شهرستان استان گیلان تنها شهرستان فاقد سامانه فاضلاب شهری بود گفت: پس از گذشت ۲۱ سال طرح و سامانه جامع فاضلاب شهری شهرستان شفت اجرایی می‌شود.

به گزارش  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری اظهار داشت: شهرستان شفت تنها شهرستان فاقد طرح مطالعاتی و سامانه جمع‌آوری فاضلاب در بین ۱۶ شهرستان استان گیلان بوده که با تلاش همه مسئولان ذیربط پس از گذشت ۲۱ سال این طرح در این شهرستان اجرایی می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با مثبت ارزیابی کردن اجرای این طرح برای شهرستان شفت ابراز داشت: مقدمات و مطالعات لازم برای اجرای این طرح بزرگ به پایان رسیده است و به‌زودی برای اجرایی شدن نهایی به پیمانکار واگذار می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین درباره پروژه راه ارتباطی ملاسرا- شفت- زنجان نیز بیان داشت: این پروژه از جمله پروژه‌های ملی محسوب می‌شود و کارهای مطالعاتی آن در طول سال‌ها انجام شده است.

افتخاری با اشاره به مباحث اقلیمی و زیست‌محیطی حاکم در اجرای این پروژه افزود: موارد و ملاحظات زیست‌محیطی که در اجرای این پروژه در بخش استان گیلان به نسبت استان زنجان وجود داشته و دارد از جمله عوامل مهم در تاخیر اجرای این پروژه است.

وی  با اشاره به تاثیرگذاری اجرای این طرح بر اشتغالزایی مردم منطقه گفت: از آنجا که اجرای این طرح در بحث اشتغال و گردشگری بسیار می‌تواند مفید واقع شود انتظار داریم با حمایت‌های دستگاه‌های ذیربط و مسئولان امر شاهد سرعت‌بخشی بیشتری در اجرای این طرح باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اجرای پروژه  سد لاسک با اشاره به اینکه این پروژه یک پروژه ملی محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: سد لاسک یک پروژه ملی است و اجرای چنین پروژه‌های عظیمی همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی با اشاره به کارشناسی‌های غیراصولی و کوتاهی برخی دستگاه‌های ذیربط در اجرای این پروژه افزود: باید قبول کنیم که در آینده نه چندان دور با بحران آب مواجه شده و اجرای چنین پروژه‌هایی برای کل منطقه بسیار مفید است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ منطقه غرب گیلان همچنین بخشی از شهرستان رشت را زیر پوشش خود خواهد برد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات متعددی که در این خصوص برگزار شده است اعلام کرد: مراحل فاینانس، جذب پیمانکار و دیگر مراحل اجرای این طرح بزرگ ملی به انجام رسیده است.

افتخاری با مهم ارزیابی کردن این طرح ملی اظهار داشت: با اجرای این طرح علاوه بر تامین آب شرب و آب کشاورزی شاهد رونق اقتصادی در بخش‌های گردشگری و رونق کسب و کار در منطقه خواهیم بود.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار