مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۳۴۹۹۲
زمان انتشار : ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

سیدکاظم دلخوش:

سئوال از رئیس جمهور در راستای عمل به تکالیف قانونی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وجود سلایق متعدد در مجلس گفت: نمایندگان مجلس در برابر تکالیف قانونی خود مسئول اند و سئوال از رئیس جمهور نیز در راستای عمل کردن به همین تکالیف است.

به گزارش  سیدکاظم دلخوشاظهار داشت: نمایندگان مجلس به‌عنوان خادمان مردم، بر اساس وظایف قانونی خود و در راستای حل و فصل مشکلات مردم باید عمل کنند و سئوال از رئیس جمهور نیز در راستای عمل کردن به همین وظایف است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: قضیه موسسات مالی و اعتباری و بسیاری دیگر از بحث‌های اقتصادی و مشکلاتی که امروز روی دوش جامعه سنگینی می‌کند ریشه در گذشته دارد و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن سابقه تاریخی جوابی منطقی برای آن پیدا کرد.

دلخوش با اشاره به تشکیل موسسات مالی و اعتباری عنوان کرد: در سال‌های ۸۷-۸۶ که با تدوین قانون بازار غیرمتشکل پولی همراه شد قرار بود با هدایت، کنترل و نظارت مستقیم بانک مرکزی این مراکز فعالیت کرده و هیچ موسسه پولی فعالیت غیرقانونی نداشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: بر طبق این قانون تمامی مراحل نظارتی و صدور مجوزهای قانونی جهت فعالیت موسسات در داخل کشور، باید تنها از مبادی رسمی بانک مرکزی عبور کرده و پس از بررسی دقیق زمینه‌های شروع کار آن‌ها فراهم می‌شد.

وی در مورد نحوه عملکرد بانک مرکزی تصریح کرد: برخلاف آنچه که انتظار می‌رفت بانک مرکزی به‌عنوان متولی کنترل عملکرد موسسات مالی و اعتباری نتوانست به‌خوبی نحوه فعالیت آن‌ها را آنچنان که باید و شاید زیر ذره بین نظارتی خود قرار دهد.

دلخوش با تاکید بر حل مشکل سپرده‌گذاران ابراز داشت: دولت و مجلس در کنار هم برای حل مشکلات سپرده‌گذاران تلاش می‌کنند از طرفی مردم نیز قبل از شروع هر کاری باید با در نظر گرفتن قوانین، احتیاط‌های لازم را جهت مشارکت در چنین فعالیت‌هایی به خرج دهند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس نسبت به پاسخگویی رئیس جمهور در موارد مطروحه تاکید دارند هر چند به‌علت وجود سلایق مختلف امکان دارد در خلال این مسیر برخی نیز با نظرات کارشناسانه قانع شوند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی