مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۸۵۹۲
زمان انتشار : ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

جبار کوچکی نژاد:

سؤال از رئیس‌جمهور قانونا باید اعلام وصول شود/ نمی‌شود آقایان برای منتفی کردن طرح سؤال با هم زد و بند کنند

نماینده مجلس گفت: هیئت رئیسه موظف است که مطابق آئین نامه عمل کند و اگر این سوال اعلام وصول نگردد این هیئت مقصر خواهد بود.

به گزارش    جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به جلسه بعدازظهر جمعی از نمایندگان دولت با برخی سوال کنندگان از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: براساس ماده ۲۲۲ قانون زمانی که یک چهارم نمایندگان مجلس یعنی حدود ۷۵ نفر از آنها سوالی را امضا می کنند هیئت رئیسه موظف است که آن را به کمیسیون مربوطه ارجاع داده و مسئولان به کمیسیون مربوطه پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت قانون افزود: نمی شود آقایان خارج از کمیسیون بنشینند و با هم زد و بند کرده و با خودشان به یک نتیجه برسند؛ این روش درستی نیست.

کوچکی نژاد تصریح کرد: ۱۳۰ نماینده از رئیس جمهور سوال کردند و هیئت رئیسه موظف است این سوال را به کمیسیون مربوطه ارجاع دهد کمیسیون نیز موظف است که سوال کنندگان از رئیس جمهور یا نماینده ای از رئیس جمهور را برای بررسی این موضوع به کمیسیون دعوت کند.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: روز گذشته عده زیادی از مال باختگان برای پیگیری مشکلات شان به مجلس مراجعه کرده بودند آنها نگران هستند باید این موضوع به صورت جدی حل و فصل گردد یا دولت می تواند پول مردم را پرداخت کند و یا نمی تواند که اگر اینگونه است باید سوال نمایندگان  مطرح شود.

وی با اشاره به برخی لابی گری ها در مجلس برای منتفی کردن طرح سوال از رئیس جمهور یادآور شد: در واقع برگزاری جلسه بعدازظهر نوعی معامله است تا افراد از طرح سوال خود منصرف شوند؛ به صورت قانونی باید مسیر طرح سوال حل شود.

کوچکی نژاد در پایان با بیان اینکه افراد در تلاش برای بازپس گیری امضاهای برخی سوال کنندگان از رئیس جمهور بودند، خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه موظف است که مطابق آئین نامه عمل کند و اگر این سوال اعلام وصول نگردد این هیئت مقصر خواهد بود.

خبرگزاری دانشجو : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت