مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۸۰۸۵
زمان انتشار : ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

محمود شکری:

رکود و دست خالی مردم توان خرید مسکن را غیرممکن کرده است/ دولت تسهیلات ارزان‌قیمت با بازپرداخت طولانی به متقاضیان مسکن پرداخت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه رکود و دست خلی مردم توان خرید مسکن را غیرممکن کرده گفت: دولت باید تسهیلات ارزان‌قیمت با بازپرداخت طولانی به متقاضیان مسکن پرداخت کند.

به گزارش  محمود شکری با اشاره به مناسب بودن سیاست دولت در حوزه مسکن روستایی اظهار کرد: سود وام‌های دولت برای روستائیان در حوزه مسکن روستای مناسب است و ما مشکلی در این راستا نداریم.

وی بابیان اینکه نرخ سود شهرنشینان برای دریافت وام مسکن چنددرصدی افزایش‌یافته، افزود: با توجه به گرانی مسکن در شهرها وام پرداختی دولت کفاف خرید مسکن را نمی‌دهد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در بازار مسکن رکود وجود دارد، گفت: مردم و متقاضیان مسکن دستشان خالی است و توان تهیه مسکن برای خود را ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به‌ضرورت برنامه‌ریزی دولت برای متقاضیان مسکن تأکید کرد و گفت: باید تسهیلات کم‌بهره برای متقاضیان مسکن و با سقف بالاتر از سوی دولت در نظر گرفته شود.

شکری با تأکید بر اینکه دولت باید وامی در اختیار مردم بگذارد که بتواند با آن مسکن تهیه کند، بیان کرد: باید بازپرداخت وام‌های متقاضیان وام مسکن کم باشد تا همه بتوانند از تسهیلات ارزان‌قیمت برخوردار و خانه‌دار شوند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیگیر مسکن موردنیاز متقاضیان و خانه اولی‌ها است، تصریح کرد: مجلس در تلاش است تا با رایزنی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها منابعی را تعیین کند تا در اختیار متقاضیان مسکن قرار بگیرد و امر تهیه مسکن تسهیل شود.

شکری با تأکید بر اینکه دولت باید وام مسکن را در اختیار نیازمندان مسکن قرار دهد نه کسانی که دلالی می‌کنند، افزود: شمار زیادی از متقاضیان و خانه اولی‌ها هستند که نیازمند سرپناه و مسکن هستند و دولت باید خود را مجاب کند و برایشان خانه تهیه کند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت