مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۹۷۳۸
زمان انتشار : ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

محمود شکری:

رنج عشایر و دامداران گیلان به دلیل نداشتن متولی دقیق و واحد / جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به رنج جامعه عشایری گیلان به دلیل نداشتن متولی دقیق صحیح اشاره کرد و گفت: جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند.

به گزارش   محمود شکری امروز  با تاکید بر توجه دولت به تولیدات عشایر و روستائیان اظهار کرد: دولت باید شاخصه‌های اقتصادی در تولید، صنعت، خدمات و گردشگری را با در نظر گرفتن منافع جمعیت دامدار و عشایر کشور را در نظر بگیرد.

وی بابیان اینکه دولت باید بر شاخصه‌های درآمدی و ثروت عشایر و روستائیان توجه کند، افزود: دولت باید بر تولیدات عشایر و روستائیان توجه و عنایت ویژه کند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنگ معیشتی عشایر و روستائیان در گیلان گفت: دامداران و عشایر در گیلان به دلیل اینکه متولی واحد، درست و دقیقی ندارند رنج می‌کشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود اداره کل عشایر در استانداری و لزوم حمایت از جامعه دامداران و عشایر استان خاطرنشان کرد: در گیلان بخش اداره کل عشایر را تنها یک نفر اداره می‌کند و حمایت یک نفر از ۱۰ تا  ۱۱ هزار خانوار عشایری امکان‌پذیر نیست.

شکری با تاکید بر اینکه جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند، گفت: دامداران و عشایر گیلان از با تولید گوش از واردات آن جلوگیری می‌کنند و ضرورت دارد موردحمایت دولت قرار گیرند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان همچنین به لزوم حمایت دولت به بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: دولت باید کشاورزان را حمایت ویژه کند تا کشاورزان ادامه تولیدات محصول خود را رها نکنند.

وی با اشاره به اینکه کشاورز اگر تولید محصول برایش صرفه اقتصادی نداشته باشد، از ادامه کشت و زرع دست می‌کشد، تصریح کرد: هدایت نیروی انسانی کشاورز به بخش کارگری نیز غیرممکن است چون کاری برای آن‌ها وجود ندارد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

محمدرضا یزدان‌پرست
امروز، زادروز شاعری است که حتی اگر با کج‌سلیقگیِ مٶلّفان، هیچ ردّپایی در کتاب‌های درسی از او نباشد، نقشِ ماندگارش تا همیشۀ تاریخ، بر تارُک فرهنگ این سرزمین، حک شده است. برای چه با این مقدمه آغاز کردم؟ به دلیل این بیتِ حسین منزوی: "من عاشقِ خودِ تو اَم ای عشق و هر زمان/نامی زنانه بر تو نهادم، بهانه را". آنچنان، تغزّل در وجود او نهادینه بود که می‌شود آموخت باید "عاشق زیست" و "عاشقانه نگریست"؛ بی بهانۀ بود یا نبودِ معشوق.
نصرت الله تاجیک

نصرت الله تاجیک

حاج زلفعلی خان ترامپ و مرگ چندجانبه‌گرایی!

علی نصری

جامعهٔ بیمار تخیلی

سید حمید حسینی

رشد ٧ درصدی اقتصاد بدون نفت