مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۹۷۳۸
زمان انتشار : ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

محمود شکری:

رنج عشایر و دامداران گیلان به دلیل نداشتن متولی دقیق و واحد / جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به رنج جامعه عشایری گیلان به دلیل نداشتن متولی دقیق صحیح اشاره کرد و گفت: جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند.

به گزارش   محمود شکری امروز  با تاکید بر توجه دولت به تولیدات عشایر و روستائیان اظهار کرد: دولت باید شاخصه‌های اقتصادی در تولید، صنعت، خدمات و گردشگری را با در نظر گرفتن منافع جمعیت دامدار و عشایر کشور را در نظر بگیرد.

وی بابیان اینکه دولت باید بر شاخصه‌های درآمدی و ثروت عشایر و روستائیان توجه کند، افزود: دولت باید بر تولیدات عشایر و روستائیان توجه و عنایت ویژه کند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنگ معیشتی عشایر و روستائیان در گیلان گفت: دامداران و عشایر در گیلان به دلیل اینکه متولی واحد، درست و دقیقی ندارند رنج می‌کشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود اداره کل عشایر در استانداری و لزوم حمایت از جامعه دامداران و عشایر استان خاطرنشان کرد: در گیلان بخش اداره کل عشایر را تنها یک نفر اداره می‌کند و حمایت یک نفر از ۱۰ تا  ۱۱ هزار خانوار عشایری امکان‌پذیر نیست.

شکری با تاکید بر اینکه جامعه عشایری قشری کم‌ادعا، کم‌هزینه و بهینه برای دولت هستند، گفت: دامداران و عشایر گیلان از با تولید گوش از واردات آن جلوگیری می‌کنند و ضرورت دارد موردحمایت دولت قرار گیرند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان همچنین به لزوم حمایت دولت به بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: دولت باید کشاورزان را حمایت ویژه کند تا کشاورزان ادامه تولیدات محصول خود را رها نکنند.

وی با اشاره به اینکه کشاورز اگر تولید محصول برایش صرفه اقتصادی نداشته باشد، از ادامه کشت و زرع دست می‌کشد، تصریح کرد: هدایت نیروی انسانی کشاورز به بخش کارگری نیز غیرممکن است چون کاری برای آن‌ها وجود ندارد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی