مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۲۵۱۳۳
زمان انتشار : ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳

محمود شکری:

رفتار آموزش‌ و پرورش با معلمان نیروی آزاد تحقیرآمیز است

شکری خاطرنشان کرد: این نوع برخورد و عدم تقدیر از آن‌ها که حتی در خیلی از مراحل هیچ هزینه مالی را برای آموزش‌وپرورش به همراه ندارد، ناراحت‌کننده است.

به گزارش  محمود شکری در حاشیه دیدار معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش استان گیلان در پره سر با تبیین شرایط معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش اظهار کرد: آنچه به‌عنوان مشکلات معلمان غیرانتفاعی مطرح شد دو نوع مشکل است، نخست آنکه این معلمان طبق قانون، حق‌وحقوق‌هایی دارند که به هر دلیلی این حق‌وحقوق به آن‌ها داده نمی‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر، ماسال نداشتن بیمه و حقوق قانونی در مقایسه با معلمان دولتی آموزش‌وپرورش را یکی دیگر از مسائل و مشکلات نیروهای آزاد عنوان کرد و افزود: باید بررسی شود که چرا نیروهای آزاد از داشتن حقوق اولیه خود در مقایسه با معلمین دولتی، بی‌بهره هستند.

 شکری تصریح کرد: بدترین نوع تفاوت معلمان نیروی آزاد با نیروهای رسمی این است که وزارت آموزش‌وپرورش و متولیان امر آموزشی کشور این ظرفیت انسانی در حال کار را با عنوان معلم به رسمیت نمی‌شناسند.

 وی با اذعان به اینکه متأسفانه شاهد برخوردهای تحقیرآمیز آموزش‌وپرورش با این ظرفیت مطلوب انسانی هستیم، خاطرنشان کرد: این نوع برخورد و عدم تقدیر از آن‌ها که حتی در خیلی از مراحل هیچ هزینه مالی را برای آموزش‌وپرورش به همراه ندارد، ناراحت‌کننده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تحویل گرفتن و احترام قائل شدن به‌عنوان یک معلم در جامعه که آن‌ها نیز به‌سان همکاران دولتی خود به رسمیت شناخته شود هیچ هزینه‌ای را برای مدیران و آموزش‌وپرورش در برندارد

وی خاطرنشان کرد: جای تأسف است این‌گونه برخورد با افرادی که در بحث آموزش هیچ تفاوتی با معلمان دولتی در کار و تربیت نیروی انسانی آینده کشور ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این نوع برخورد، زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، تصریح کرد: عادلانه‌ترین راه این است که در صورت برگزاری آزمون برای جذب معلمین یک امتیاز برابر برای نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیرانتفاعی و نیروهای حق‌التدریس در نظر گرفته شود تا با این امتیاز برابر و با در نظر گرفتن ضریب آزمون و تسهیل در شرایط سنی و رشته تحصیلی نیامده در دفترچه، آموزش‌وپرورش از ظرفیت این نیروی باتجربه بهره‌مند شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟