مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۸۰۲۲
زمان انتشار : ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰

محمدحسین قربانی:

ردپای بیمارستان‌های دولتی در خرید تجهیزات پزشکی قاچاق / نظارت ۳۰ درصدی وزارت بهداشت بر نحوه استفاده از تجهیزات

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه برخی بیمارستان‌های دولتی اقدام به خرید تجهیزات پزشکی قاچاق می‌کنند، گفت: متاسفانه هیچ نظارتی بر عملکرد این مراکز درمانی وجود ندارد.

به گزارش  محمد حسین قربانی درباره اظهارات رییس سازمان غذا و دارو مبنی بر قاچاق ۲۰۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در کشور، افزود: واقعیت آن است که بر اساس گزارش های به دست آمده قاچاق تجهیزات پزشکی در کشور و استفاده آن از سوی بیمارستان های دولتی و خصوصی بیش از آمار اعلامی سازمان غذا و دارو است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه طبق اطلاعات به دست آمده برخی از بیمارستان های دولتی خود اقدام به خرید کالای قاچاق پزشکی کرده و از خرید محصولات تولید داخل خودداری می کنند که این موضوع علاوه بر ایجاد معصلاتی برای سلامتی افراد، به تولید داخل نیز ضربه جدی می زند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره عدم استفاده از محصولات پزشکی قاچاق در بیمارستان های دولتی، تصریح کرد: این اظهارات غیرواقعی است چرا که بسیاری از همین بیمارستان های دولتی اقدام به خرید محصولات پزشکی قاچاق می کنند در حالی که هیچ نظارتی به روند فعالیت آنها نیز وجود ندارد.

وی با انتقاد از اینکه در بیمارستان های خصوصی نیز هیچ نظارتی بر استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق وجود ندارد، تصریح کرد: برخی اظهارات رییس سازمان غذا و دارو مبنی بر کنترل ۷۰ درصدی جهت استفاده از تجهیزات پزشکی در بیمارستان های خصوصی اغراق آمیز است و به نظر می رسد تنها ۳۰ درصد نظارت بر نحوه استفاده از تجهیزات پزشکی وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: نظارت ها بر استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق در مراکز درمانی دولتی وجود ندارد و بدون شک این نبود نظارت در بیمارستان های خصوصی بیشتر است لذا باید سازمان غذا و دارو ورود جدی تری داشته باشد.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟