مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۱۵۹۹
زمان انتشار : ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

مهرداد لاهوتی :

راه‌ و ‌شهرسازی گیلان از طرح تخفیف برای بافت فرسوده استفاده کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح 50 درصد تخفیف در بافت‌های فرسوده یک ابتکار جالب است گفت: این طرح را شهرداری تهران به‌کاربرده و از مدیرکل راه‌ و ‌شهرسازی گیلان می‌خواهم‌ که در استان به کار ببرند.

به گزارش  مهرداد لاهوتی امروز در نشست خبری بابیان اینکه حدود ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد اظهار کرد: حدود دو هزار و ۷۵۰ محله نابسامان در کشور وجود دارد که از بافت‌های باارزش شهر هستند و در قانون برنامه ششم قرار است طی ۱۰ سال و سالی ۲۷۰ محله سروسامان داده شود تا به بافت باارزش شهر تبدیل شود.

وی بیان کرد: در قانون برنامه پنجم‌ تبدیل بافت فرسوده به بافت باارزش در هرسال، ۱۰ درصد بوده که ‌تکلیف آن ‌با قانون برنامه شش متفاوت بود و از دو مسیر می‌توانیم این موضوع را دنبال کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مسیرها تعمیر زیرساخت‌ها و تأمین منابعی برای تعمیر زیرساخت‌ها، عرض خیابان و‌ شبکه‌ها که هرساله اعتباری را به استان‌ها اختصاص می‌دهد.

لاهوتی با اشاره به اینکه مسیر دوم از طریق تشویق مردم‌ است تصریح کرد:  در پرداخت تسهیلات به مردم که  ده درصد آن بر عهده دولت است گاهی  دولت به تعهدات خودش عمل‌نکرده و ما پیگیر این هستیم که هر چه سریع‌تر این تسهیلات پرداخت شود.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را دولت‌ در برنامه خودش دارد گفت: تسهیلاتی که افراد با بانک‌ قرارداد می‌بندند ۱۸ درصد است اما ۱۰ درصد آن را دولت باید برگشت دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای کسانی که در بافت فرسوده پروانه‌ می‌گیرند قانون جامع و کاملی وجود دارد افزود: این افراد ۵۰ درصد تخفیف‌دارند که‌ ۵۰ درصد دیگر را دولت به شهرداری‌ها پرداخت می‌کند.

لاهوتی با اشاره به اینکه طرح ۵۰ درصد تخفیف در بافت‌های فرسوده یک ابتکار جالب است خاطرنشان کرد: این طرح را شهرداری تهران به‌کاربرده و از مدیرکل راه‌ و ‌شهرسازی گیلان می‌خواهم‌ که در استان به کار ببرند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران ازجمله شهرداری‌های موفق در بافت‌های فرسوده بوده است گفت: شهرداری تهران امتیازات آب، برق و گاز را برای آن‌هایی که در بافت‌های فرسوده سرمایه‌گذاری می‌کنند معاف کردند ‌به این صورت که از شرکت‌های خدماتی که طلب داشتند تفاهم‌نامه‌ای با آن‌ نوشته شد که در قبال طلبی که از شما داریم افرادی که به شما معرفی می‌کنیم پول حق امتیاز آب، برق و گاز را از آن‌ها نگیرید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: در بودجه ‌۹۷، دولت ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ارزی پیش‌بینی کرده  و هر منابعی از منابع دولت ممکن است تخصیص آن‌ محدود باشد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی