مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۳۴۹۱۲
زمان انتشار : ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

جبار کوچکی نژاد:

رئیس جمهور ‌تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان ‌را رد کرده بود؛ عمق تخلفات گسترده است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس گفت: رئیس جمهور درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان وجود هرگونه تخلفی را رد کرده بود در حالی‌که پس از ارائه گزارش نهایی کمیته تحقیق و تفحص همه از عمق و گستردگی تخلفات انجام شده باخبر شدند.

به گزارش  جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت: تا قبل از تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، رئیس جمهور تخلفات انجام شده در صندوق و بانک سرمایه را در حد جابه‌جایی چند وام می‌دانست در حالی که با ارائه گزارش نهایی تیم تحقیق، خلاف آن به‌خوبی ثابت شد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ابراز داشت: رئیس جمهور درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان وجود هرگونه تخلفی را رد کرده بود در حالی‌که پس از ارائه گزارش نهایی کمیته تحقیق و تفحص همه از عمق و گستردگی تخلفات انجام شده باخبر شدند.

کوچکی‌نژاد به موضوع موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و بیان داشت: در این موضوع نیز همانند قضیه اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان، دولت هرگز حقیقت را نپذیرفت و با دادن وعده‌های رنگارنگ به سپرده‌گذاران که البته هیچ‌کدام نیز عملی نشد بیشتر موجبات نگرانی مردم را فراهم کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس درباره طرح سئوال از رئیس جمهور افزود: طرح سئوال از رئیس جمهور در مورد عملکرد موسسات مالی و اعتباری در جلسه یکشنبه ۲۹ بهمن کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد و معاون رئیس جمهور، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی برای پاسخ به سئوالات در آن شرکت کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: طراحی محور سئوالات با بنده بود که درمورد نحوه عملکرد بانک مرکزی، دادن وعده‌های دروغین به مردم توسط دولت، عدم نظارت درست بر عملکرد این موسسات و ایجاد تنش در جامعه از جمله موارد مهم مطرح شده در این جلسه بود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دروغ گفتن به مردم و کسانی که در این موسسات مالی و اعتباری اقدام به سپرده‌گذاری کرده بودند یکی از مهمترین دلایلی است که موجب متشنج شدن اوضاع و وقوع حوادث تلخ در جامعه شد تا جایی که مردم برای احقاق حقوق خود به‌سمت موسسات هجوم بردند.

وی در مورد عمل نکردن موسسات مالی و اعتباری به تعهداتشان افزود: بنده به آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی عرض کردم که وعده‌های بسیار زیادی از سوی شما به سپرده‌گذاران این موسسات داده شد اما نه تنها هیچ‌کدام عملی نشدند بلکه در اقدامی خلاف حتی سودهای پرداختی از سپرده مردم کم شد.

با ادامه اعتراضات مالباختگان موسسات مالی و اعتباری، ۱۸۰ نفر از نمایندگان مجلس با طرح سئوالی از رئیس جمهور خواستار پاسخگویی وی در این باره شدند که بالاخره پس از گذشت ماه‌ها، طرح این سئوال برای بررسی به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی