مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۷۷۶۸
زمان انتشار : ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

مهرداد لاهوتی :

دولت مسیر راه آهن رشت به آستارا و رشت به قائم شهر را برقرار کند

نماینده مردم لنگرود گفت: از دولت انتظار داریم علاوه بر مسیر راه آهن رشت قزوین، راه آهن رشت به آستارا و رشت به قائمشهر را برقرار کند.

به گزارش   مهرداد بائوچ لاهوتی صبح امروز در شورای اداری استان که با حضور اسحاق جهانگیری در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه رتبه گیلان در صنعت ۱۳ است، اظهار داشت: از اینکه دولت تلاش کرده تا رتبه صنعت ارتقا پیدا کند تشکر می کنیم.

وی با بیان اینک سرمایه گزاری در گیلان رتبه ۱۰ کشور را دارد افزود: ۱۱۰۰ واحد در دست اقدام در گیلان داریم که قسمت قابل توجهی از آنها پیشرفت بالای ۵۰ درصد دارند که نیازمند گشایش اعتبار است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به قول وزیر صنعت، معدن و تجارت در گذشته نسبت به رونق بخشی اقتصاد و صنعت گیلان اشاره کرد و گفت: نعمت زاده وزیر صنعت از ما خواسته اند پتروشیمی را رها کنیم و آنها شرکتی در حد پوش آلمان را برای گیلان ایجاد می کنند.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از تکمیل پروژه راه آهن در دولت فعلی رقم خورده اظهار کرد: از دولت انتظار داریم راه آهن رشت را به آستارا و رشت به قائمشهر را برقرار کند.
عضو کمیسیون برنامه و مبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد این راه آهن کمک دولت به دو استان شمالی است افزود: دولت با پرداختن به راه آهن رشت و بسط دادن آن به آستارا و قائم شهر به دو استان شمال کشور خدمات شایانی می کند.
لاهوتی با اذعان به اینکه دولت دوازدهم در بحث کشاورزی همت کرده است، تصریح کرد: تولید چای در دولت ۱۴ هزار تن بود که اکنون به ۵۰ هزار تن رسیده است.
وی همچنین به همت و اهتما ویژه دولت نسبت به اراضی چایکاران و زمین های متروکه آنها تاکید کرد و گفت: ۷ هزار هکتار از باغات چای گیلان که اکنون رها شده اند باید به تولید و کشاورزی برگردد.
نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما از طرف دولت به مردم قول داده ایم که به ۳ درصد اختلافی که بین پرداخت مطالبات چایکاران و افزایش تعرفه آن است در سال کشاورزی جدید توجه ویژه شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به بحث برنج و استاتژیک بودن این محصول بومی گیلان اشاره کرد و گفت: مصرف فعلی برنج در کشور ۲ میلیون ۶۰۰ هزار تن است که در حال حاضر ۲ میلیون ۴۰۰ تن از آن در گیلان تولید می شود که اگر بخواهد این محصول از سوی دولت کمک و مساعدت شود در تولید برنج خودکفا می شویم.
لاهوتی با بیان اینکه تولید ابریشم جای خود را پیدا کرده است، افزود: در بحث کرم ابراشیم و پیله تر دیگر نیازمند حمایت دولت نیستیم چون این محصول ارزش اقتصادی خود را پیدا کرده و توان رقابت در بازار های منطقه را دارد.
وی با بیان اینکه دولت می تواند به صعت ابریش کشور رونق بیشتری ببخشد، گفت: از تولید نخ ابریشم ساده تر هیچ چیزی ممکن نیست که تنها با کمک مالی دولت می تواند رشد فوق العاده ای را در این راستا داشته باشیم.
نماینده لنگرود در پایان از وضعیت مقابله با زباله در کشور و برخورد متناسب با حجم تولید آن در استان انتقاد کرد و گفت:  سرانه تولید زباله در گیلان بسیار بالا است که نیازمند حمایت ویژه دولت در این بخش هستیم.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی