مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۷۶۴۹
زمان انتشار : ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶

جبار کوچکی نژاد:

دولت فقط در حرف از “تولید داخلی” حمایت می‌کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج گفت: متاسفانه دولتی‌ها همیشه شوق واردات داشته‌اند و فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند.

به گزارش  جبار کوچکی‌نژاد  اظهار داشت: متاسفانه مدیران و مسئولان همواره اشتیاق واردات داشته‌اند و با اینکه در سیاست‌گذاری‌های خود از تولید داخلی حمایت می‌کنند اما عملاً شاهد تناقض حرف با عمل آن ها هستیم.

وی گفت: متاسفانه افکار و اندیشه‌ دلالان روی مسئولان و مدیران تاثیر زیادی داشته و گرنه این شوق عجیب را برای واردات بی‌رویه آن هم نه فقط برای برنج بلکه در سایر بخش‌های دیگر که سود سرشاری را نصیب دلالان و برخی افراد خاص می‌کند، چگونه می‌توان توجیه کرد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید از تولید داخلی در کشور حمایت شود، بیان داشت: اکنون سئوال این است آسیب‌هایی که به تولید‌کنندگان به‌ویژه کشاورزان و برنجکاران شمالی بر اثر واردات بی‌رویه وارد شده حرکت در این مسیر بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: میزان تولید داخلی برنج در کشور ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است و تقریباً می‌توان گفت که  قادر به تامین نیاز بازار داخلی هستیم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم واردات بی‌رویه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج به کشور بوده است.

وی افزود: تاکنون جلسات متعددی با وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی این مشکل برگزار کرده‌ایم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم حاکی از ناتوانی وزارت جهاد کشاورزی و دخالت‌های بیش از حد وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد اختلال در تنظیم بازار برنج بوده است.

کوچکی‌نژاد به مشکلات چای کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: یارانه‌ای که اکنون به صنعت چای اختصاص داده می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه با برنج نیست و سوء مدیریت‌ آن چیزی است که در کشور با آن مواجه هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس ابراز داشت: سیاست‌های غلط، همواره چای را با بحران مواجه کرده است به‌طوری که تاکنون ارزیابی دقیق و جدی درباره مشکل اصلی آن انجام نگرفته و  مشخص نیست چه عامل یا عواملی در بروز این نابسامانی‌ها در صنعت چای دخیل هستند.

وی افزود: عدم اعمال مدیریت صحیح و اصولی باعث شده تا همیشه چای کار از دولت طلبکار و دولت نیز همچنان بدهکار چای کاران باقی بماند و اگر تدبیری در این باره اندیشیده نشود مافیای چای نیز از فرصت استفاده کرده و  ۲۰ هزار تن تولید چای داخلی را به نفع خود از بین می‌برد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار