مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۲۷۸۶۰
زمان انتشار : ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

سیدکاظم دلخوش:

دولت در تدوین لایحه بودجه دقت بیشتری کند/مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و تأمین عوارض و مالیات در بودجه کشور نقش دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید دولت در تدوین لایحه بودجه دقت بیشتری کند گفت: کار ما در مجلس، کار اقتصادی است و با این شرایط موجود منابع تأمین درآمدهای بودجه پنج شش قلم بیشتر نیست.

به گزارش  سید کاظم دل‌خوش در نشست خبری بابیان اینکه باید دولت در تدوین لایحه بودجه دقت بیشتری کند اظهار کرد: کار ما در مجلس، کار اقتصادی است و با این شرایط موجود منابع تأمین درآمدهای بودجه پنج شش قلم بیشتر نیست.

وی گفت: اینکه چقدر فرار مالیاتی داشته باشیم و چقدر این مالیات تحقق پیدا می‌کند مشخص نیست زیرا ما الآن داریم مالیات بر ارزش‌افزوده را سامان‌دهی می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصلاح لایحه جامع مالیاتی را در حال انجام هستیم و نیز بعضی از قوانین را در حال اصلاح هستیم و احتمال است این‌ها درآمدهای مالیاتی را کاهش دهد.

 دل‌خوش بابیان اینکه در مورد ارزش افزود بحث‌های وجود دارد افزود: در بعضی از بخش‌های مالیاتی خصوصاً مالیات بر ارزش‌افزوده و فشاری که بر‌ تولیدکنندگان است بحث داریم و در مورد تأمین منابع نفتی هم همین‌طور است و این دو قلم اصلی است که اگر کم شود قطعاً بودجه کامل تحقق پیدا نمی‌کند پس از الآن باید یک مقدار با توجه بیشتری کارکنیم.

وی افزود: حدود سه ماه پیش‌طرحی را به مجلس بردیم که یک ‌و نیم میلیارد دلار حدود شش هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برداشت داشته باشیم را مصوب کردیم و برای سه مؤسسه و بانک تعیین تکلیف شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و تأمین عوارض و مالیات هم در بودجه کشور نقش دارد گفت: دولت و مجلس در تلاش هستند که یک نظمی به بودجه کشور داده شود.

 سید کاظم دلخوش بابیان اینکه بودجه کشور از اول سال تنظیم می‌شود اظهار کرد: برای سال بعد پیش‌بینی درآمدها و هزینه‌ها شده است و پیش‌بینی درآمد و هزینه‌های کشور باهم متفاوت است.

وی افزود: در کشورها نفت حرف اول را می‌زند اما قیمت نفت بالا و پایین شود و قطعاً پیش‌بینی هم به‌این‌ترتیب وضعش به هم می‌خورد.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و تأمین عوارض و مالیات هم در بودجه کشور نقش دارد گفت: دولت و مجلس در تلاش هستند که یک نظمی به بودجه کشور داده شود.

دل‌خوش با اشاره به اینکه ما در تأمین منابع مالی مشکلات خاصی داریم افزود: باید روی بودجه هزینه‌ای ما ‌کاهش‌هایی انجام شود و نظم و نسخی داشته شود و دولت بحثش این است که ما بودجه را باید به سمت عملیاتی شدن ببریم.

وی با تأکید بر اینکه دولت با این شرایطی که وجود دارد نمی‌تواند بودجه را کامل عملیاتی کند بیان کرد: تا حدودی می‌شود به بودجه نظم داد و به مجلس هم توضیحاتی داده‌شده که لایحه بودجه اگر به صحن مجلس آمد به آن صورت‌مجلس سخت‌گیری نکند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قاعدتاً ما سالانه پنج‌ شش درصد طبیعی است که لایحه بودجه را تغییر می‌دهیم ولی همان پنج شش درصد بعضی‌اوقات برای تغییر منابع مشکل ایجاد می‌کند.

دل‌خوش بابیان اینکه تا می‌توانیم باید به سمت عملیاتی شدن و اینکه بودجه واقعی دیده شود برویم گفت: ما اگر اول سال یک بودجه را پیش‌بینی کنیم و آخر سال نتوانیم تأمین کنیم پروژه‌ها و هزینه‌های جاری ما دچار مشکل می‌شود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار