مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۳۱۶۱۳
زمان انتشار : ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

منوچهر جمالی:

دولت بودجه بهداشت و درمان را ساماندهی و هدفمند هزینه کند/ الکترونیکی شدن پرونده‌های پزشکی ضرورت دارد

درجایی که پرت و هدر رفت منابع داریم جلوی آن گرفته و درجایی که هزینه اضافی برای اقدامات تشخیصی، درمانی و پاراکلینیکی است، را ساماندهی کند.

به گزارش  منوچهر جمالی ، با اشاره به بودجه حوزه بهداشت و درمان کشور در لایحه پیشنهادی دولت در سال ۹۷ اظهار کرد: بودجه حوزه بهداشت و درمان کشور در سال حدود ۱۰ میلیارد دلار است که نسبت به بسیاری از کشورها رقم قابل‌توجهی نیست.

وی با مقایسه بودجه حوزه سلامت ایران با سایر کشورها افزود: کشوری همچون ژاپن ۱۸ برابر و آمریکا ۲۸ برابر ما در حوزه بهداشت و درمان بودجه دارند و نباید این تصور در کشور حاکم شود که بودجه سلامت زیاد است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید بودجه بخش سلامت را ساماندهی کند، گفت: دولت باید درجایی که پرت و هدر رفت منابع داریم جلوی آن گرفته و درجایی که هزینه اضافی برای اقدامات تشخیصی، درمانی و پاراکلینیکی است، را ساماندهی کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتبار و بودجه حوزه بهداشت و درمان باید به هدف استفاده شود، خاطرنشان کرد: می‌توان با بودجه فعلی که در اختیار حوزه بهداشت و درمان قرارگرفته هزینه‌ها را مدیریت کرد و سلامت جامعه را نیز تا حدودی تحقق بخشید.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها، بدهی بیمارستان‌ها به داروخانه‌ها و تجهیزات پزشکی بیان کرد: اگر قرار باشد بی‌دقتی در هزینه کردهای حوزه سلامت داشته باشیم، دچار شدن به بحران‌های سنگینی‌تری در حوزه بهداشت و درمان ممکن است.

جمالی با تاکید بر حرکت سلامت کشور حول محور قانون ازجمله طرح تحول سلامت گفت: اگر آنچه قانون در حال حاضر در دستور کار خود اعم از پزشک خانواده، نظام ارجاع و راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک سلامت دارد به‌درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات حوزه سلامت حل خواهد شد.

وی با تاکید بر الکترونیکی شدن پرونده‌های پزشکی و کاهش هزینه‌های ناشی از دستی بودن پرونده‌ها گفت: باید همه هزینه‌هایی که به بیمه‌گر و بیمه شوند تحمیل می‌شود را کاهش داد و یقیناً الکترونیکی شدن پرونده‌ها و ایجاد زیرساخت لازم برای اجرای کامل آن می‌توانند جلوی بسیاری از اسراف‌ها را بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر همراهی مجلس و دولت در تحقق اهداف سلامت جامعه افزود: اگر بودجه و اعتباراتی که در حوزه بهداشت، درمان و سلامت جامعه هزینه می‌شود ناکافی و یا ساماندهی نشود یقیناً مشکلاتی را برای مردم به وجود خواهد آورد و مردم آن مشکلات را از چشم نظام خواهند دید.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی