مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۷۳۱۲
زمان انتشار : ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲

محمدصادق حسنی:

دولت باید روی ساختمان‌های دولتی حساسیت بیشتری داشته باشد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بحث‌های نظارتی را روی بخش‌های خصوصی ما راحت‌تر می‌توانیم اعمال کنیم گفت: حواس ما نباید دیگر روی ساختمان‌های دولتی باشد و خود دولت باید روی این مسائل حساس باشد و واقعاً با این تجربه اخیر باید ما به خودمان بیاییم که این مشکل هرگز دیگر تکرار نشود.

به گزارش  محمدصادق حسنی در نشست خبری با بیان اینکه زلزله هرچند سال در کشور ما مانند زلزله‌های شهرهای رودبار و بم اتفاق می‌افتد اظهار کرد: ما باید آمادگی‌هایی لازم را با توجه به تجربیاتی که داشتیم داشته باشیم و باید برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها تلاش کنیم.

وی افزود: ما دولت را موظف کردیم که با تصویب قانونی این مشکل برای همیشه حل کند چون با توجه به تجربیات تلخی که داریم بیش از ۹۰ درصد ساختمانی‌هایی که بر اساس زلزله خراب می‌شوند به دلیل عدم نظارت صحیح صورت می‌گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: الآن ما میدانیم که زلزله هفت ریشتری چیز طبیعی است و معمولاً در کشور ما رخ می‌دهد و این‌همه زلزله در کشور ژاپن رخ می‌دهد همچنین حادثه‌ای در کشور ما رخ می‌دهد و این‌همه تلفات می‌دهیم ولی در کشور ژاپن همچنین مشکلی نیست و چیز عادی برایشان است.

حسنی تصریح کرد: این به این دلیل است که ما رعایت نمی‌کنیم و بیمارستانی که در کرمانشاه ریخت و ساختمان مسکن مهر که برایش مشکل پیش آمد نمی‌توان که گفت ناظران بخش خصوصی کم‌کاری کردند و در این موضوع دیگر قطعاً خود دولت مشکل دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: به دولت دستور داده‌شده که قانون و لایحه اصلاح قانون نظام فنی مهندسی را بیاورد تا در مجلس تصویب کنیم و برای همیشه این مشکل را حل کنیم و حداقل ما شاهد این نباشیم که سازمان‌های دولتی دچار مشکل شوند.

وی بابیان اینکه بحث‌های نظارتی را روی بخش‌های خصوصی ما راحت‌تر می‌توانیم اعمال کنیم گفت: حواس ما نباید دیگر روی ساختمان‌های دولتی باشد و خود دولت باید روی این مسائل حساس باشد و واقعاً با این تجربه اخیر باید ما به خودمان بیاییم که این مشکل هرگز دیگر تکرار نشود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار