مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۶۹۹۱
زمان انتشار : ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

دردناک است که پس از ۳۹ سال، مردم می گویند ما خودمان می خواهیم کمک های خود را به مناطق زلزله زده منتقل کنیم

یک نماینده مجلس گفت: چقدر دردناک است که پس از 39 سال، مردم می گویند ما خودمان می خواهیم کمک های خود را به مناطق زلزله زده منتقل کنیم و اعتماد نداریم.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی که در سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات سخن می گفت درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: وقتی نام یک بزرگی برده می شود ما ویژگی های او را در ذهن خود مرور می کنیم؛ از آیت الله هاشمی علاوه بر بزرگی چه در ذهن ما نقش بسته است؟ جز ۵۰ سال خدمت برای کشور، شکنجه، مظلومیتش یا جفایی که در حقش شد چه می تواند در ذهن ما تداعی می شود.

وی افزود: بعد از فوت ایشان وقتی من درمیان مردمی بودم که اصلا کاری با سیاست نداشتند و از آنان می پرسیدم که چرا برای آیت الله هاشمی گریه می کنید آنها در پاسخ می گفتند «این حق هاشمی نبود» باید بگوییم که در حق ایشان جفا شد تا دیگر چنین جفاهایی در کشور ادامه پیدا نکند. بگوییم تا این بار گوش ها آماده شنیدن باشند زیرا ۸ سال گفتیم و گوش نکردند نتیجه آن، آبروریزی «بست نشینی» شد. متاسفانه این افراد دولتمردان ما طی سال دولت قبل بودند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه «امروز از ایران سرافراز و بزرگ و کشوری که آیت الله هاشمی قلبش برای آن می تپید حرف می زنیم» گفت: دولت قبل با کشور ما چه کردند و چه بر سر ایران آوردند؟ آیا این کشور همان کشوری است که جوانانش داوطلبانه به روی مین می  رفتند؟ این همان کشوری است که سال ۵۷ در خیابانهایش شعار می دادیم؟ من نمی گویم مدینه فاضله بود، و هیچ آدم عاقلی نیز چنین چیزی نمی گوید اما باید گفت که به کدامین سو رفته ایم. به کجا رسیدیم که این همه فساد، اختلاس و فسادهای اخلاقی و مالی در کشور اتفاق می افتد. چرا این گونه شد؟ این حرفها را من به عنوان درد دل مطرح می کنم. تا حرف از این مشکلات مطرح می شود عده ای موضع می گیرند؛ حتی به من نیز در مقطعی می گفتند که از دین خروج کردم. آیا ما می توانیم ضد انقلاب خوانده شویم در حالی دلمان بیشتر از هر مدعی برای انقلاب، نظام و شهدا می سوزد زیرا ما در این کشور هزینه پرداختیم.

وی در ادامه گفت: باید کشور را به جای اول خود برگردانیم و نترسیم زیرا هیچ چیزی برای از دست دادن نداریم. باید کشور را به همان نقطه ای که سال ۵۷ وعده اش را به مردم دادیم بازگردانیم. همان جایی که آیت الله هاشمی آرزویش را داشت. ۷ سال حصر کردند نتیجه آن چه شد؟ به غیر از اینکه عزیزتر شدند! به بزرگ اصلاحات گفتند حق نداری حرف بزنی یا از خانه خود بیرون بیایی زیرا جرمت این است که تَکرار کردی و مردم را به پای صندوق های رای آوردی. حرف برای گفتن بسیار است امروز امید همه ما به احزاب است ما می خواهیم کشور سالم باشد و بنابر آنچه که وعده اش را دادیم و برایش هشت سال جنگیدیم عمل شود جنگی که در ۲۰۰ سال اخیر تنها جنگی  بود که یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم. متاسفانه بزرگانی شبیه هاشمی ها در کشور هرگز تولید نخواهند شد؛ او یکی بود و دیگران باید تلاش کنند مانند او شوند. هرکسی هم بتواند یکی از ویژگی های او را بدست آورد مثبت است برای نمونه یکی در جهت صبر گام بر دارد و یکی در جهت صلح حرکت کند. ما باید مطالبات مردم را از حاکمیت پیگیری نماییم.

وی در پایان با اشاره به فضای بی اعتمادی در جامعه گفت: چقدر دردناک است که پس از ۳۹ سال، مردم می گویند ما خودمان می خواهیم کمک های خود را به مناطق زلزله زده منتقل کنیم و اعتماد نداریم. من خود شاهد بودم که در رشت کمک هایی از سوی مردم برای زلزله زدگان تهیه شد و وقتی به مردم گفتم آنها را به فلان سازمان دهند تا بدست زلزله زدگان برساند مردم در پاسخ گفتند ما اعتماد نداریم و این کمک ها را بدست زلزله زدگان نخواهند رساند. چه بلایی بر سر این کشور آمده است که اعتمادها از بین رفته است؟ احزاب باید به دور از افراط و تفریط با قدرت کار کنند. مردم باید مطمئن شوند که دیگر فردی با شعار و لباس رفتگری نمی تواند رئیس جمهور این کشور شود و آن را به ویرانی بکشاند. امروز وقتی محاسبه می کنیم متوجه می شویم که بسیار عقب افتادیم. ما امیدواریم و تا پای جان در این کشور می مانیم.

جعفرزاده گفت: یک بار گفتند که خانواده آیت الله هاشمی قصد ترک کشور را دارند. در پاسخ باید گفت کجا بروند؟ آنها عزیزان دل ما هستند؟ بدون شک ما در این کشور می مانیم و هربلایی هم سرمان بیاید جان خواهیم داد و پای نظامی که امام برای ما ترسیم کرد خواهیم ماند. نباید فریب بذر ناامیدی که در کشور می پاشند خورد. باید به رئیس جمهور و دولت کمک کرد. زیرا تنها بیرق موجود ما این دولت است بدون شک اشکالاتی دارد اما فعلا تنها بیرق ما برای ادامه این مسیر در کشور، دولت روحانی است.

جماران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار