مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۹۸۳۹
زمان انتشار : ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

سیدکاظم دلخوش:

خطوط شبکه آب و برق گیلان نیازمند نوسازی است/ احتمال خاموشی برق در تابستان برای گیلانی‌ها زیاد است

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرهنگ سازی در مصرف آب و برق خانوار گفت: خطوط شبکه انتقال آب و برق گیلان نیازمند نو سازی است.

به گزارش  سیدکاظم دلخوش اباتری ضمن تقدیر از زحمات شرکت های آب و برق در استان به مشکلات قطعی آب و برق در گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل فرسودگی شبکه های برق و آب در فصول بحران همچون زمستان و تابستان قطعی مکرر آب و برق را شاهد هستیم.

وی با اشاره به قطعی آب روستایی بیش از ۳۰ هزار روستا در برف سال گذشته، افزود: در بسیاری از مواقع به دلیل اینکه شبکه برق فرسوده است و در مواقع اضطراری قطع و در پی آن برق پمپ‌ها نیز قطع و موجب بی‌آبی روستاییان می‌شود.
نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ترمیم شبکه برق استان را منوط به تزریق اعتبارات کافی دانست و گفت: ترمیم شبکه‌های برق فرسوده و ایجاد ترانس‌های چند هزار واتی در استان نیازمند اعتبار ملی است و با تخصیص‌های فعلی قابل حل نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تحمیل هزینه بر مردم در پی قطعی برق اشاره و اظهار کرد: به دلیل افت فشار ناگهانی و تغییر ولتاژ لوازم خانگی و صنعتی بسیاری از مصرف کنندگان در پی قطعی‌ها می‌سوزد و کسی پاسخگو هم نیست.

دلخوش همچنین به قطعی آب در تابستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه علاوه بر عدم وجود زیرساخت‌های لازم در استان نیازمند فرهنگ‌سازی در الگوی مصرف آب هستیم.

وی با اشاره به پرآبی گیلان و در عین حال کمبود آب در استان در فصل تابستان ادامه داد: گیلان بیشترین بارندگی را در طول سال دارد اما در تامین آب شرب مصرفی خانوار بعضا با مشکل روبرو هستیم.

نماینده مردم صومعه سرا گفت: در حال حاضر آب تصفیه شده‌ی ما علاوه بر خوردن، برای مصارف شست و شو و آبیاری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید الگوی مصرف را در این موارد تغییر داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتمال خاموشی در طول تابستان در گیلان زیاد است، تصریح کرد: با افزایش مصرفی که خانوارها دارند و تولید نامتوازنی که در استان وجود دارد احتمال خاموشی برق در طول تابستان طبیعی به نظر می‌رسد.

دلخوش به ضرورت نوسازی شبکه های آب و برق در استان تاکید کرد و گفت: علی‌رغم اینکه در بسیاری از نقاط شبکه انتقال آب و برق فرسوده تعمییر و ترمیم شده اما همچنان نیازمند نوسازی این خطوط هستیم.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار