مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۶۳۳۶
زمان انتشار : ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱

اسدالله عباسی:

جبهه مقاومت تقویت شود/ منویات رهبر در دانشگاه‌ها هنوز اجرایی نشده

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ایستادگی جبهه مقاومت در برابر جبهه استکبار و نظام سلطه باید در فضای دانشگاه‌ها ترویج و تبیین شود که متأسفانه در این امر شاهد برخی کم‌کاری‌ها هستیم.

به گزارش  ، اسدالله عباسی شامگاه روز گذشته در همایش سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در مجتمع یاس رشت  با اشاره به رشادت‌ها و مجاهدت‌های خالصانه شهید چمران اظهار کرد: با مشاهده تاریخ متوجه می‌شویم که شهید چمران قبل از پیروزی انقلاب در لبنان و فلسطین حضور داشت.

کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید چمران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جبهه مقاومت حضور دارد و پس ‌از آن نیز در راه دفاع از کشور به شهادت می‌رسد، تصریح کرد: شهادت یک پیام، نشان و راهی دارد که آن راه برای ما روشن و مشخص است.

وی با اذعان براینکه جبهه مقاومت در مقابل جبهه زر، زور، تزویر، استکبار و نظام تا دندان مسلح سلطه ایستادگی کرده است، خاطرنشان کرد: ایستادگی جبهه مقاومت در برابر جبهه استکبار و نظام سلطه باید در فضای دانشگاه‌ها ترویج و تبیین شود که متأسفانه در این امر شاهد برخی کم‌کاری‌ها هستیم.

عباسی با اشاره به اینکه ما هنوز نتوانسته‌ایم رهنموردهای مقام معظم رهبری را به درستی در دانشگاه‌ها پیاده کنیم، گفت: مقام معظم رهبری در دیدارهای که با اقشار مختلف جامعه دارند به نکات کلیدی از جمله آتش به اختیار اشاره می‌کنند که باید برای جوانان تبیین شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت جبهه مقاومت شد و گفت: در عصر حاضر کشورهای عربی منطقه به سمت آمریکا کشیده شده‌اند و یکی از دلایل آموزش سربازان ابومازن در ایالت متحده آمریکا همین موضوع بوده و مردم ایران اسلامی باید قدر جبهه مقاومت را بدانند.

نماینده مردم شهرستان رودسر و املش با اشاره به کارهای انجام شده توسط کشورهای مرتجع عرب در منطقه بیان کرد: امروز ۷۵ درصد از منابع آب فلسطین برای شهرک‌سازی در اختیار صهیونیست‌ها است و رژیم غاصب اسرائیل در سکوت جوامع بین‌المللی بیشترین جنایات را در حق مردم مظلوم فلسطین انجام می‌دهد.

عباسی در رابطه با موضوع ارتباط دانشگاه با صنعت بیان کرد: در این رابطه طرح‌های خوبی وجود دارد که یکی از این طرح‌ها، بحث کارآموزی است و اگر این طرح درست شکل بگیرد شاهد شکل‌گیری نسل سومی از دانشگاهیان در کشور هستیم.

انتهای پیام /

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی