مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۳۳۷۰۰
زمان انتشار : ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

محمدصادق حسنی:

جای خالی اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه سال ۹۷/ سازمان مدیریت در نظارت بر عملکردها ضعیف عمل کرده است

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی با بودجه محقق نمی‌شود گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند عملکرد دقیق سازمان‌های نظارتی ازجمله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر اجرای دقیق برنامه مدیران است.

به گزارش  محمدصادق حسنی  بابیان اینکه بودجه‌ای که برای سال ۹۷ تصویب‌شده نمی‌تواند بودجه‌ای با رویکرد اقتصادی باشد اظهار کرد: بیشتر سهم بودجه سال ۹۷ را بودجه جاری تشکیل داده است و در آن چیزی برای اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی با بودجه محقق نمی‌شود بلکه باید مدیران ما روحیه جهادی و مدیریت اقتصادی داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه متأسفانه مدیران ما در حال حاضر صرفاً مدیران هزینه‌ای هستند گفت: مدیران ما فقط بلدند پول خرج کنند و تاکنون هیچ نتیجه‌ای از پول خرج کردن خود نگرفته‌اند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تاکید بر اینکه باید نظارت‌ها بر عملکرد مدیران در اجرای برنامه‌ها تقویت شود تصریح کرد: از یک مدیر تاکنون پرسیده نشده که اعتبارات و پول‌هایی که در اختیارش بوده در کدام مسیر خرج کرده و این‌یک ضعف بزرگ است.

حسنی با اشاره به این نکته که طبق قانون محاسبات، ناظر مالی هزینه کردها، دارایی و ناظر عملکردی برنامه‌ها، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است خاطرنشان کرد: تاکنون دارایی بر وظایف خود درست عمل کرده اما سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در رابطه با نظارت بر عملکردها بسیار ضعیف عمل کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر یک‌ریالی در نظارت بر هزینه کردها جابه‌جا شود هزار و یک بزرگ‌تر و سؤال‌کننده حاضر می‌شود اما اگر در اجرای برنامه و یا پروژه‌ای فلان مقدار پول جابه‌جا شود هیچ‌کسی توان سؤال کردن و یا نظارت را ندارد.

نماینده مردم رشت گفت: اقتصاد مقاومتی باید به سمتی برود که هر هزینه‌ای در جای خودش صرف شود و نظارت نیز بر اجرای پروژه‌ها دقیق‌تر و شفاف‌تر باشد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی