مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۹۷۳۵
زمان انتشار : ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

اسدالله عباسی:

جامعه جهانی به آمریکا برای عمل به تعهداتش در برجام فشار بیاورد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن گفت: ایران با توجه به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اجرای کامل برجام، حُسن نیت و حرکت در مسیر تأمین صلح و ثبات در منطقه و جهان را نشان داد.

به گزارش  اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن شامگاه سه شنبه (۱۴ شهریورماه) با ماساهیکو کومورا فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و رئیس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران دیدار و گفتگو کرد.

عباسی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دو کشور گفت: تحکیم و تقویت مناسبات ایران و ژاپن به عنوان دو کشور با اهمیت در غرب و شرق قاره آسیا، نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی و توسعه همکاری های فیمابین دارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی افزود: مجالس ایران و ژاپن با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های خود به ویژه در حوزه گروه های دوستی پارلمانی می توانند به توسعه روابط دوستانه فیمابین در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدعهدی آمریکا در عمل به تعهداتش در توافق برجام خواستار فشار جامعه جهانی بر این کشور شد و اظهار داشت: ایران با توجه به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی با اجرای کامل برجام، حُسن نیت و حرکت در مسیر تامین صلح و ثبات در منطقه و جهان را نشان داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار ضمن تاکید بر لزوم اجرایی شدن توافقنامه های امضاء شده بین دو کشور گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن از روند توسعه ارتباطات و همکاری های دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از جمله کمک به تامین امنیت در منطقه و مبارزه مشترک با تروریسم حمایت می کند.

فرستاده ویژه نخست‌وزیر ژاپن: اجرای برجام ازسوی ایران مایه دلگرمی است/ آمریکا به تعهدات خود عمل کند

ماساهیکو کومورا فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و رئیس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: توسعه مناسبات با ایران در همه زمینه ها مورد توجه و پیگیری مجلس و دولت ژاپن قرار دارد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت توسعه ارتباطات اقتصادی بین ایران و ژاپن بیان داشت: افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری مشترک در بخش های مختلف نقش مهمی در رشد و شکوفایی اقتصادی در دو کشور دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران در ادامه افزود: اجرای برجام توسط ایران مایه دلگرمی است و امیدواریم آمریکا نیز به کلیه تعهداتش در این زمینه پایبند بماند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: گسترش ارتباطات پارلمانی در توسعه مناسبات دو کشور در زمینه های مورد علاقه از نقش و اهمیت بسزایی برخوردار است.

 در این دیدار غلامرضا حیدری نماینده تهران و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، نظرآهاری سفیر ایران در توکیو و کوبایاشی سفیر ژاپن در تهران نیز حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود درخصوص راه های گسترش مناسبات دو کشور پرداختند.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی